سقوط ۲۵۰ واحدی داوجونز

در پایان معاملات دیشب وال استریت (بامداد سه‌شنبه به وقت تهران)، سهام آمریکا در حالی افت کردند که سرمایه‌گذاران با جهش قیمت‌های انرژی و نگرانی‌های اقتصادی روبرو هستند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ مهر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، سهام آمریکا در پایان معاملات دیشب وال استریت (بامداد سه‌شنبه به وقت تهران) در حالی افت کردند که سرمایه‌گذاران با جهش قیمت‌های انرژی و نگرانی‌های اقتصادی روبرو هستند. میانگین صنعتی داو جونز ۲۵۰.۱۹ درصد یا ۰.۷ درصد سقوط کرد و به ۳۴٫۴۹۶.۰۶ واحد بازگشت. این در حالی اتفاق افتاد که این شاخص در ابتدای معاملات ۲۰۰ واحد جهش کرده بود. اس‌اندپی هم ۰.۷ درصد از ارزش خود را از دست داد و به ۴٫۳۶۱.۱۹ واحد رسید، در حالی که کامپوزیت نزدک ۰.۶ درصد افت کرد و به ۱۴٫۴۸۶.۲۰ واحد رسید.

افت شاخص‌های سهام آمریکا در حالی در ساعات پایانی معاملات شدت گرفت که سرمایه‌گذاران مشغول هضم داده‌های مختلفی مانند بالا رفتن قیمت انرژی و تورم در اروپا و کمبود زغال‌سنگ در آسیا بودند. بازار اوراق قرضه آمریکا به علت تعطیلی رسمی مربوط به روز کریستوف کلمب، بسته بود. از سوی دیگر بانک گلدمن ساکس هم دیشب پیش‌بینی رشد اقتصادی آمریکا را کاهش داد تا شاخص‌های سهام آمریکا تحت فشار قرار بگیرند.

پاسخ دادن