سهام داران بورسی چه میزان مالیات پرداخت کردند؟

اقتصاد برتر

سهام داران بورس در نیمه نخست سال جاری بابت نقل و انتقال سهام ۹۹۰۰ میلیارد تومان مالیات پرداخت کردند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از فارس، براساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور در نیمه نخست سال ۹۹ بیش از ۵۴ هزار و  ۹۵۵ میلیارد تومان درآمد مالیات مستقیم از بخش‌های مختلف اقتصادی وصول شد. عملکرد شرکت‌های دولتی به نحوی بوده که در این مدت ۲۱۰۰ میلیارد تومان مالیات پرداخت و ۱۱۹۶ میلیارد تومان نیز از اشخاص حقوقی دولت به صورت علی‌الحساب درآمد دریافت شد. علاوه بر این نهادها و بنیادهای انقلاب اسلامی بیش از ۵ میلیارد تومان و همچنین موسسات وابسته به آستان قدس رضوی که به صورت جمعی خرجی اداره می‌شوند ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مالیات داده‌اند. از محل معوقات اشخاص حقوقی غیر دولتی نیز ۴۲ میلیارد و ۶۲۲ میلیون تومان مالیات اخذ شد.

  سهام+مالیات

  بخش دوم مالیات‌های مستقیم به بخش درآمدها باز می‌گردد که از حقوق کارکنان بخش عمومی، خصوصی، مشاغل، مستغلات و سایر وصول می‌شود. در این مدت کارکنان بخش خصوصی ۵۲۳۳ میلیارد تومان و بخش عمومی ۵۵۴۵ میلیارد تومان مالیات حقوق داده‌اند.

  سهام+مالیات۱

  صاحبان حرف و مشاغل نیز در شش ماه ۵۷۶۸ میلیارد تومان مالیات پرداخت کردند. سومین بخش مالیات بر ثروت است که در شش ماهه امسال ۱۲ هزار  و ۹۴۰ میلیارد تومان درآمد برای دولت داشته است.

  سهام+مالیات۲

  عمده ترین بخش این مالیات‌ به نقل و انتقال سهام داران بورسی باز می‌گردد که با توجه به روند صعودی در نیمه نخست سال ۹۹۰۰ میلیارد تومان درآمد به خزانه واریز کردند. مالیات بر خانه‌های خالی طبق ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات خودروهای لوکس و خانه‌های لوکس که در قانون بودجه سال ۹۹ پیش بینی شده بود، عملکرد صفر دارد.

  پاسخ دادن