سهمیه نانوایی های متخلف دولتی قطع می شود

نان از چه زمانی گران می‌شود؟

در راستای طرح هوشمندسازی اختصاص یارانه نان، مرکز پایش و نظارت بر عملکرد سامانه آرد و نان استان کرمان آغاز به کار کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بانک اول، حسین مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان هدف این طرح و راه‌اندازی مرکز را بررسی دقیق عملکرد نانوایی‌ها و جلوگیری از توزیع و عرضه خارج از شبکه آرد و نان عنوان کرد. مرکز پایش و نظارت بر عملکرد سامانه آرد و نان کرمان با حضور نمایندگان معاونت اقتصادی استانداری و ادارات کل تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی، غله و صنعت، معدن و تجارت از ۱۸ مرداد ماه آغاز به کار می‌کند.

مهرابی با اشاره به نصب ۲ هزار و ۵۸ دستگاه کارتخوان هوشمند نان در استان تصریح کرد: خودپرداز‌های بانک سپه در نانوایی‌ها نصب شده و به صورت روزانه اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها، صاحب کارت، میانگین فروش و دیگر اطلاعات نانوایی‌ها جمع‌آوری و تحلیل می‌شود. نانوایی‌هایی که فروش خارج از قاعده داشته باشند از جمله پخت خارج از ساعت، میزان آرد دریافتی، میزان فروش نان، تراکنش‌های نامتعارف و دیگر تخلفات شناسایی شده و به فرمانداری‌های مربوطه اطلاع داده می‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان ادامه داد: براساس لیست ارسالی تخلفات به فرمانداری‌ها، نانوایی‌ها مورد بازرسی و نظارت قرار می‌گیرند تا از توزیع خارج از شبکه آرد و نان و تخلفات دیگر جلوگیری شود. این مرکز تا زمانی که خطا‌ها به صفر برسد، فعال است و برخورد با نانوایی‌های متخلف از جمله قطع سهمیه آرد ودیگر برخوردها انجام می شود.

پاسخ دادن