سوددهی بازارها در هفته جاری

عکس سکه
دلار

در هفته جاری فلزات طلایی روند صعودی را همانند هفته گذشته در پیش گرفتند، از سوی دیگر دلار شگفت‌انگیز ظاهر شد و کانال جدیدی را فتح کرد اما در نهایت باز هم بازار سهام، بازار پربازده این هفته بود.

تهران – اقتصاد برتر – ۶ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تجارت نیوز، بورس باز هم با سبقت گرفتن از دلار و فلزات طلایی، سودده‌ترین بازار هفته جاری شدند.

در هفته نخست از تیر ماه امسال، کل بازارهای مالی همانند هفته گذشته، بازدهی مثبت را به ثبت رساندند. در هفته جاری فلزات طلایی روند صعودی را همانند هفته گذشته در پیش گرفتند، از سوی دیگر دلار شگفت‌انگیز ظاهر شد و کانال جدیدی را فتح کرد اما در نهایت باز هم بازار سهام، بازار پربازده این هفته بود.

  • دلار

بر اساس قیمت‌های اعلام شده صرافی ملی، نخستین نرخ دلار در هفته جاری با افزایش ۱۵۰ تومانی نسبت به روز قبل در سطح ۱۸ هزار و ۳۵۰ تومان قرار گرفت و انتظار افزایش نرخ بیشتر را در اذهان ایجاد کرد، در ادامه دلار فراتر از این قیمت‌ها رفت و حتی در بازار آزاد نرخ به بیش از ۲۰ هزار تومان رسید.

دلار که تا سطح ۲۰ هزار تومان نیز رفته بود در روزهای پایانی هفته با کاهش نرخ قابل توجهی به سطح قیمتی ۱۸ هزار و ۸۵۰ تومان رسید و در مجموع بازدهی ۲٫۷ درصدی را برای هفته جاری به ثبت رساند.

دلار در هفته نخست تیر ماه با رشد ۲٫۷۲ درصدی از ۱۸۳۵۰ تومان در ابتدای هفته به ۱۸۸۵۰ تومان در پایان هفته رسید و حدود ۵۰۰ تومان گران‌تر شد.

  • بورس

بازار سهام که هفته گذشته پربازده‌ترین بازار بود در هفته جاری نیز بازدهی قابل توجهی را به ثبت رساند و با رشد شاخص همراه شد. در همین راستا، شاخص کل در هفته جاری، با رشد تقریبا ۱۹۰ هزار واحد، معادل ۱۵٫۳۶ درصد افزایش یافت و توانست رکورد جدیدی را در کانال یک میلیون واحدی به ثبت برساند.

نماگر شاخص بورس در آخرین روز کاری هفته جاری در سطح یک میلیون و ۴۱۹ هزار واحد قرار گرفت.

  • سکه و طلا

فلزات طلایی نیز که هفته گذشته کم بازده ظاهر شده بودند در هفته جاری با افزایش نرخ قابل توجهی همراه شدند.

براساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز تهران، در هفته مذکور نرخ طلا (۱۸ عیار) در بازار با رشد ۵٫۹۴ درصدی از ۷۶۶ هزار تومان در ابتدای هفته به ۸۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان در پایان هفته رسید.

همچنین نرخ سکه (بهار آزادی) نیز با رشد ۷٫۲۸ درصدی همراه شد، به طوری که نرخ آن از هفت میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در ابتدای هفته به هشت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در پایان هفته رسید.

پاسخ دادن