سود بازرگانی چای صفر می شود

سود بازرگانی چای صفر می شود
اقتصادبرتر

وزیر صنعت: با صفر شدن سود بازرگانی برخی اقلام وارداتی، قیمت این کالا‌ها در بازار شکسته خواهد شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ شهریور ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  صدا و سیما،  رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت برخی از کالا‌ها نظیر حبوبات و چای خشک در هفته‌های اخیر افزود: از آنجا که ارز مرجع تخصیصی به واردات این کالا‌ها تغییر کرده بود این مسأله موجب افزایش قیمت بی‌رویه آن‌ها در بازار شده بود به همین دلیل امروز پیشنهادی به هیأت دولت ارایه کردیم و تصمیم گرفته شد سود بازرگانی این کالا‌ها صفر شود تا وارداتی که انجام می‌شود به قیمت مناسب‌تری به دست مردم برسد.
وی تأکید کرد: امیدواریم با این تصمیم قیمت‌های کاذب این اقلام شکسته شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره ماندن تعدادی از خودرو‌های وارداتی در گمرکات کشور هم گفت: خودرو‌هایی که امروز در گمرک مانده‌اند تعداد معدودی است که مشکلاتی نظیر حکم قضایی یا پرونده مفتوح در دادگاه‌ها دارد و خودرویی که موانع قانونی نداشته باشد در گمرک نمانده است.
رحمانی با بیان این که حدود ۱۳ هزار خودرو در گمرکات کشور مانده بود که بخش عمده‌ای از آن‌ها ترخیص شده است، افزود: به هر حال براساس قوانین خودرو‌های بالای ۲ هزار و ۵۰۰ سی سی، خودرو‌های امریکایی و برخی خودرو‌ها که ضوابط فنی مورد تأیید ما را نداشته باشند نمی‌توانند از گمرک ترخیص شود.
وی همچنین خبر آزادسازی واردات خودرو در مناطق آزاد را تأیید نکرد و گفت: براساس مصوبه دولت همچنان ثبت سفارش و واردات خودرو ممنوع است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در‌خصوص تغییرات در مدیریت شرکت ایران خودرو افزود: پیش از ما هیأت مدیره ایران خودرو این تصمیم را گرفته بود و ما نیز از آن حمایت کردیم و امیدواریم این تغییرات فصل جدیدی در فعالیت‌های خودروسازی ایران خودرو آغاز کند و اصلاحاتی که مدنظر ما بوده و همیشه در رسانه‌ها آن را مطرح کرده ایم آغاز شود.

پاسخ دادن