سپاه پاسداران یک کشتی جاسوسی را در‌ تنگه هرمز توقیف کرد

توقیف نفتکش موسوم به Wila؛ سپاه پاسداران با انتشار این ویدیو نوشت: یک کشتی به نام «ویلا» را در «آب‌های بین‌المللی» توقیف کرده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، حساب توییتری سپاه پاسداران می‌گوید قایق‌های ایرانی و یک هلی‌کوپتر نظامی نیروهای این کشور را روی عرصه این کشتی پیاده کرده‌اند.
این حساب توییتری ویدیویی هم منتشر کرده که در آن یک هلی کوپتر بر فراز عرشه یک کشتی با فاصله نزدیک ایستاده است. سنتکام می‌گوید دو قایق و یک فروند هلی‌کوپتر ایرانی از نوع “پادشاه دریا” -Sea King- در این عملیات شرکت داشته‌اند. CENTCOM

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی که به شرط عدم انتشار نام خود مصاحبه کرده است، نوشت که نیروهای ایرانی این کشتی را آزاد کرده‌اند. به گفته او، این واقعه در نزدیکی تنگه هرمز رخ داده و نیروهای ایالات متحده هیچ دخالتی در آن نداشته و صرفا آن را رصد کرده‌اند.

وبسایت اطلاع‌رسانی آزاد “درای‌اد گلوبال (Dryad Global)” هم عصر چهارشنبه، ۱۲ اوت، نوشت که گزارش‌های تایید نشده‌ای از متوقف شدن و ورود نیروهای ایرانی به عرشه کشتی ام‌تی ویلا دریافت کرده است.
بنابر گزارش این وبسایت، کشتی ام‌تی ویلا پس از جدا شدن از لنگرگاه بندر خودفکان در شارجه امارات با نیروهای ایرانی روبرو شده و موقعیت جغرافیایی آن اکنون مشخص نیست. وبسایت درای‌اد گلوبال گمانه‌زنی کرده که این کشتی احتمالا توقیف شده است.

بنابر این گزارش کشتی ام‌تی ویلا با پرچم لیبریا در حال حرکت بوده اما این کشتی متعلق به شرکت‌های یونانی است.

لطفا فیلم زیر را با فیلتر شکن ببینید :

پاسخ دادن