سپه، بزرگترین بانک کشور شد

فرهاد حنیفی، معاون نظارت بانک مرکزی گفت : با ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه، این بانک با ۴۷۰ هزار میلیارد تومان سپرده، بزرگترین بانک کشور شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۵ دی ۹۹

حنیفی در این رابطه گفت: ۵ موسسه ای که در بانک سپه ادغام شدند، عبارتند از : بانک مهر اقتصاد، بانک قوامین، بانک انصار، بانک حکمت ایرانیان موسسه مالی و اعتباری کوثر. وی گفت : با این ادغام، نیروی انسانی بانک سپه که حدود ۱۵ هزار نفر بودند، به ۵۰ هزار نفر افزایش یافت. وی تاکید کرد: تعداد شعب ۵ بانک ادغامی و بانک سپه حدود ۴۸۰۰ مورد بود که مقرر شد قبل از ادغام هرکدام از این بانک‌ها ۱۰ درصد شعب خود را کاهش دهند و پس از ادغام نیز بر اساس ظرفیتی که در هر شهر وجود داشت و محل استقرار شعب از بانک سپه خواستیم تا اصلاح شبکه شعب را در دستور کار قرار دهد. حنیفی گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده نیروی انسانی بدون هیچ مشکلی در بانک سپه مشغول فعالیت شدند و برای کارکنان ستادی نیز بر اساس چارچوبی که در بانک سپه با همکاری ستاد نیروهای مسلح و بانک مرکزی تدوین شده است اقدام شده است. براساس بررسی‌های به عمل آمده بر روی بانک‌های مشمول طرح ادغام از لحاظ سپرده پذیری، تسهیلات و خدمات ارائه شده از سوی آنها به مردم، مقرر شد چندین کار به صورت همزمان عملیاتی شود و سرویس‌دهی، خدمات‌دهی این بانک‌ها و فعالیتشان در شبکه بانکی بدون هیچ خللی تداوم یابد و عملاً مردم احساس کنند که شبکه شعب به صورت کامل در اختیارشان است. معاون نظارت بانک مرکزی گفت: اجرای مصوبات شورای پول واعتبار و دستورالعمل‌هایی که در این زمینه وجود داشت مورد توجه ما بود.

وی تاکید کرد: با انجام این ادغام بزرگترین بانک جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد. نزدیک به ۴۷۰ هزار میلیارد تومان سپرده این بانک است که تقریباً حدود ۵۰ درصد از بانک بعدی که همان «بانک ملی» است فراتر قرار می‌گیرد. امیدواریم به همان شکل که این پنج بانک توانستند به صورت تفکیکی خدمات ارائه کنند در مقیاس بزرگ تر نیز عملکرد مثبتی در نظام بانکی داشته باشند.

پاسخ دادن