«سپیده‌دم با آمریکا» در شیراز!

اقتصاد برتر

شهرداری شیراز با نصب بنری به مناسبت روز ۱۳ آبان که سالروز اشغال سفارت آمریکا در تهران است، به جای عبارت انگلیسی down with USA «مرگ بر آمریکا» از dawn with USA استفاده کرده که معنی آن «سپیده‌دم با آمریکا» است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۳ آبان ۹۷

ماجرای بنر جنجالی شهرداری شیراز چیست؟

شهرداری شیراز در اقدامی عجیب بنری با محتوای به ظاهر استکبارستیز را روی یکی از پل‌های عابر پیاده این شهر نصب کرد. در قسمت راست این بنر عبارت مرگ بر آمریکا با فونتی بزرگ نوشته شده است. اما آنچه در این بنر جلب توجه می‌کند، ترجمه عبارت مرگ بر آمریکا به زبان انگلیسی است. با کمی دقت می‌توان متوجه شد که عبارتdown with USA به شکل dawn with USA نوشته شده که معنی آن «سپیده دم با آمریکا» است.

روز ۱۳ آبان  با عنوان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» ثبت شده است و نصب این بنر با این اشتباه فاحش در عبارت انگلیسی آن با انتقاد  مردم در فضای مجازی و رسانه‌ها مواجه شده است.

واحد تبلیغات شهری شهرداری شیراز پیش از این نیز به مناسبت سالگرد آغاز جنگ ایران و عراق تابلویی را در میدان نمازی این شهر نصب کرده بود که به جای تصویر سربازان ایرانی از عکس سربازان اسرائیلی در آن استفاده شده بود.

انتشار تصاویر این تابلو در فضای مجازی جنجال‌برانگیز شد و بر اساس اعلام دادستان شیراز، مدیر روابط عمومی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز و دو نفر از دست‌اندرکاران تهیه این تابلو بازداشت شدند.

پاسخ دادن