سکه ارزان شد

آخرین نرخ طلا،سکه و ارز
اقتصاد برتر

روند نزولی قیمت‌ها در بازار سکه و طلا که از روز یکشنبه آغاز شده، امروز نیز ادامه پیدا کرد؛ به طوری‌که هر عدد سکه طرح جدید تمام بهار آزادی نسبت به دیروز ۱۴۵ هزار تومان ارزان‌تر شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ آذر ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از ایسنا، بر این اساس، در لحظه تهیه این گزارش (ساعت ۱۸:۳۰) قیمت سکه تمام بهار طرح جدید و طرح قدیم به ترتیب سه میلیون و ۶۴۰ هزار تومان و سه میلیون و ۵۴۰ هزار تومان است.

نیم‌سکه، یک میلیون و ۸۹۰ هزار تومان، ربع سکه، یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی، ۶۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان و هم‌چنین هر انس طلای جهانی نیز ۱۲۴۵ دلار قیمت دارد.

درباره دلیل این کاهش قیمت در بازار داخلی، ابراهیم محمدولی – رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران – می‌گوید مسوولان بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت همراه در تلاشند تا بازار طلا و سکه را به همراه بازار ارز کنترل کند و آرامش و تعادل در آن را حفظ کند. گرچه هم‌چنان آرامش به‌صورت صدردصدی بر این بازار حاکم نشده است اما عملکرد مسوولان در این زمینه مناسب بوده و آن‌ها نمره قبولی را می‌گیرند.

به اعتقاد وی، گاهی مواردی در دنیا به وجود آمده که کشورهای مانند چین و روسیه، به خرید طلا برای ذخایر خود اقدام کردند و از سوی دیگر نیز نشست اخیر اوپک، در نوسانات بازار بی‌تاثیر نبود اما با این وضعیت بازار تاکنون به خوبی کنترل شده است و کاهش قیمت در آن ادامه دارد.

بانک‌ها ارز مسافرتی را چند می‌فروشند؟

بانک‌ها امروز (۱۹ آذر) هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۴۴۸ تومان از مردم می‌خریدند و در مقابل ۱۲ هزار و ۵۶۱ تومان می‌فروختند که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل ۱۲ هزار و ۹۶۳ تومان به عنوان ارز مسافرتی به فروش می‌رسد.

بانک‌ها هم‌چنین تا ساعت ۱۴ امروز هر دلار آمریکا را با نرخ ۱۰ هزار و ۸۹۱ تومان از مردم خریدند و این در حالی است که نرخ خرید دلار در بانک‌ها نسبت به روز گذشته حدود ۳۵۰ تومان کاهش یافته است.

ارز مسافرتی نیز در روز گذشته، با احتساب کارمزد، ۱۲ هزار و ۹۶۳ تومان بود. هم‌چنین بر اساس اعلام صرافی‌ها، نرخ فروش لیر امروز در بازار غیر رسمی۲۲۰۰ تومان، نرخ فروش درهم ۳۰۵۰ تومان و نرخ فروش پوند نیز ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان است.

۱۳۹۷/۰۹/۱۹ ⏱۱۹:۳۰

♻️قیمت انواع ارز در بازار_آزاد (تومان)

?قیمت دلار?? ۱۰٫۷۵۰
?قیمت یورو ?? ۱۲٫۷۰۰
?قیمت پوند_انگلستان??????? ۱۴٫۰۵۰
?قیمت دلار_کانادا?? ۸٫۳۵۰
?قیمت دلار_استرالیا ?? ۷٫۹۵۰
?قیمت فرانک_سوییس?? ۱۱٫۲۰۰
?قیمت یوان_چین?? ۱٫۶۱۰
?قیمت درهم_امارات ?? ۲٫۹۳۰
?قیمت لیر_ترکیه ?? ۲٫۱۳۰

?اونس طلا
۱۲۴۶
?مظنه بازار تهران
۱,۴۱۳,۰۰۰
?طلای ۱۸ عیار
۳۲۶,۲۰۰
?طرح جدید
۳,۶۴۰,۰۰۰
?نیم سکه
۱,۸۸۰,۰۰۰
?ربع سکه
۱,۰۸۰,۰۰۰
?سکه گرمی
۶۵۰,۰۰۰

پاسخ دادن