سکه ۱۷۰ هزار تومان ارزان شد

قیمت سکه
اقتصاد برتر

امروز (سه‌شنبه، ۱۴ دی‌ماه) قیمت سکه در بازار تهران با ۱۷۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ دی ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  ایرنا، در ساعت ۱۳ و ۴۰ دقیقه امروز، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۱۷۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به رقم ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۱۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان معامله شد. همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۶۵ هزار تومان رسید و قیمت هر مثقال طلا نیز پنج‌ میلیون و ۴۸۳ هزار تومان شد. همچنین قیمت اُنس جهانی طلا با ۲۰ دلار کاهش قیمت نسبت به روز گذشته با نرخ یک‌هزار و ۸۰۶ دلار و ۱۵ سنت معامله شد.

مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. نرخ دلار در صرافی‌های بانکی بیش از دو هفته است که در میانه کانال ۲۷ هزار تومان ثابت مانده است و امروز پس از مدت‌ها تثبیت قیمت ۲۰۲ تومان افت قیمت داشت. همچنین انس جهانی طلا نیز ۲۰ دلار کاهش قیمت داشت. در نتیجه امروز بهای انواع سکه و طلا در بازار کاهش یافت.

پاسخ دادن