سیاست ماسک اجباری شیوع کرونا را کاهش می دهد

یک تحقیق جدید نشان میدهد که سیاست ماسک اجباری میتواند نقش مهمی در کاهش شیوع کووید۱۹ داشته باشد. این تحقیق توسط دانشگاه سایمون فریزرِ بریتیش کلمبیا انجام شده است.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۲ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از “دیلی هیو” محققان دپارتمان اقتصاد مدعی شدند که آنها به شواهد واضحی دست یافتند که نشان میدهد پوشیدن ماسک میتواند تاثیر مهمی در شیوع کرونا ویروس داشته باشد. طبق گزارشی از این دانشگاه: پوشیدن ماسک میتواند باعث کاهش ۲۵ درصدی یا حتی بیشتری در تعداد موارد کروناویروس در هر هفته شود.

اطلاعات این تحقیق طی دو ماه با آنالیز وضعیت ۳۴ واحد مرکز بهداشت عمومی(PHUs) در انتاریو جمع آوری شد. محققان تعداد موارد کووید۱۹ و نتایج مراکز بهداشت را قبل و بعد از اتخاذ سیاست ماسک اجباری مقایسه کردند.

دانشگاه سایمون فریزر میگوید: در هفته های اول این تحقیق، ماسک اجباری به طور متوسط هر هفته ۲۵ تا ۳۱ درصد تعداد موارد جدید کووید۱۹ را کاهش داد و این آمار در مقایسه با آگوست و جولای که ماسک اجباری نبود به دست آمد.

محققان طی مقایسه آمار سراسر کانادا همچنین دریافتند که یک ارتباط معکوس بین ماسک و رشد موارد ویروس وجود دارد.

طبق این مطالعه اجباری کردن ماسک در فضاهای مسقف عمومی یک سیاست قدرتمند برای کند کردن شیوع کووید۱۹ است. نتایج این تحقیق نشان میدهد که اگر سیاست ماسک اجباری از اوایل جولای اجرایی میشد، تعداد موارد جدید هفتگی در آگوست میتوانست از ۴۰% به ۲۵% کاهش یابد یا به عبارتی تعداد مبتلایان از ۱,۱۰۰ در هر هفته به ۷۰۰ مورد میرسید.

یافته های این تحقیق هنوز در وضعیت بازبینیِ قبل از چاپ است. نویسندگان این تحقیق همچنین اشاره کردند که بر اساس یافته‌های این تحقیق ما نمیتوانیم بگوییم که تاثیر مقرراتی که برای پوشیدن ماسک اعمال میشود ماندگار خواهد بود یا پس از چند هفته تضعیف میشود.

پاسخ دادن