سیستم دولتی نیازمند خانه تکانی

افزایش بهره وری در سیستم دولتی
اقتصاد برتر

اکرم صدیقی سردبیر سایت-چند وقت پیش از یک مجموعه تولیدی در بخش خصوصی بازدید کردم و خیلی خوشحال شدم که یک مجموعه فناور در بخش خصوصی تا این حد پیشرفت کرده و توانسته صنعت حمل و نقل کشور را ارتقاء دهد .

تهران- اقتصاد برتر- ۰۱ بهمن ۹۷

اما نکته جالبی که در این بازدید وجود داشت این که بسیاری از نیروهایی که در این مجموعه کار می کردند همان نیروهایی بودند که قبلا در سیستم دولتی فعال بودند و غالبا دانش و مهارت خود را از سیستم دولتی کسب کرده بودند و همین کار را در سیستم دولتی انجام می دادند اما در آنجا موفقیت چندانی نداشتند بگونه ای که نهاد دولتی هزینه بسیار بالایی برای تولید مشابه داشت اما در مجموعه خصوصی هزینه کاملا کنترل شده بود و همان نیروهای بخش دولتی در بخش خصوصی کاملا فعال و با بازدهی بالا مشغول کار بودند! این موضوع تقریبا داستان حال بسیاری از بخش های تولیدی و خدماتی دولتی و خصوصی در کشور است . فردی که در مجموعه دولتی است بهره وری بالا ندارد اما همین فرد پس از منفک شدن از بخش دولتی در مجموعه خصوصی بسیار اثر گذار و کار آمد است و می تواند بخش خصوصی را به درآمد بالا و سود خوب برساند!

مهمترین دلیلی که به ذهن هر بیننده ای متبادر می شود این که این اولا در کشور بخش تحقیق و پژوهش درباره چرایی این موضوع تعطیل است و یا دستکم فعال نیست. که چرا نیروی انسانی که سرمایه اصلی یک شرکت است در مجموعه دولتی کارآمد نیست اما همین نیرو در بخش خصوصی با راندمان بالا فعال است؟ دوم این که چرا بخش دولتی از نیروهای کارآزموده و مجرب خود نمی تواند به خوبی استفاده کند . نیروهایی که در بخش خصوصی کارآمد هستند در حقیقت سرمایه های اصلی بخش دولتی هستند که در این بخش هزینه های سنگینی صرف کسب دانش و مهارت اندوزی آنان شده است اما این نیروها در بخش دولتی هزینه ایجاد می کنند و دانش و مهارت یاد می گیرند اما نتیجه و بازدهی این آموزش در بخش خصوصی خود نمایی ظهور می کند!؟ البته نتیجه هر دو مورد به کشور باز میگردد و خوشحالیم که بخش خصوصی چنین مزیتی را دارد که نیروهای نا کارآمد فعال در بخش دولتی در بخش خصوصی فعال می شوند ! اما این مساله باعث افت بهره وری و اثر گذاری در بخش دولتی شده است.

شاید یکی از دلایلی که وضعیت مدیریت ، اقتصاد ، صنعت و نهایتا تولید و خدمات در کشور به این روز و حال افتاده همین موضوع باشد که مدیریت و نیروی انسانی در بخش دولتی نا کارآمد است و متاسفانه دولت توجهی به این مهم ندارد. بگفته یکی از کارشناسان مدیریت موضوع انتصابات سیاسی و فقدان شایسته سالاری در انتصابات دولتی یکی از دلایل بی انگیزگی مدیران میانی و کارکنان دولت است که باعث افت راندمان کاری در سیستم دولتی شده است. هر دولتی که سرکار می آید یک سری از عوامل منتسب به خود را جذب می کند و وقتی سیستم را ترک می کند بخش عمده ای از نیروهای جذب شده در سیستم باقی می مانند و دولت بعدی همین موضوع را تکرار می کند و نهایت دولت تبدیل به انباشتی از نیروهایی شده است که سیاسی منصوب شده اند و حالا در سیستم جا گیر شده و در هر دولت نیز بر تعداد آن افزوده می شود و بوروکراسی سیستم دولتی را افزایش داده ایم که نتیجه آن کاهش بهره وری و وضع و حال امروز مدیریت درکشور است.

همه مراکز از ضعف مدیریت در سیستم دولتی صحبت می کنند اما هیچکس بفکر درمان این ضعف نیست؟ و متاسفانه سیستم دولتی بر موفقیت بخش خصوصی هم سایه انداخته و اجازه رشد به بخش خصوصی را هم نمی دهیم ! این که بگوییم مشکلات امروز کشور ریشه در تحریم و فشار خارجی دارد خیلی حرف درستی نیست ! مشکلات امروز ما درونی است و ریشه در ضعف مدیریت دارد و باید از داخل حل شود . اگر دولت فکری اساسی به حال بهبود بهره وری و اثر بخش ساختن دستگاه های وابسته نکند متاسفانه مشکلات در سال آینده نه تنها بهبود نخواهد یافت بلکه بمراتب بدتر از سال ۹۷ خواهد شد لذا ضروری است دولت اصلاح ساختار اداری و افزایش بهره وری دولت را در اولویت برنامه های خود قرار دهد و اصلاح را از خود شروع کند.

پاسخ دادن