سیل آلمان ۱۷۰ قربانی و ۱۵۰۰ مفقود داشت

سیل کم نظیر در غرب آلمان تا کنون ۱۷۰ قربانی و ۱۵۰۰ مفقود داشته است و خسارات سنگینی به منازل مسکونی وارد کرده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۷ تیر ۱۴۰۰

شمار تلفات سیل‌های ویرانگر در غرب آلمان و بلژیک تا روز شنبه به ۱۷۰ کشته افزایش یافت و گزارش‌ها حاکی است سرنوشت بیش از ۱۵۰۰ نفر دیگر هنوز مشخص نیست و این افراد «مفقودالاثر» هستند.

این بالاترین رقم تلفات بر اثر سوانح طبیعی طی حدود نیم قرن اخیر در آلمان است. پلیس آلمان هم می‌گوید٬ حدود ۹۰ نفر در منطقه آهروایلر واقع در جنوب کلن کشته ‌شده‌اند.

به دنبال بارندگی بی‌سابقه در غرب اروپا و طغیان رودخانه‌ها، تعداد زیادی از جاده‌ها از بین رفته و خانه‌های بسیاری ویران شده‌ا‌ند به همین خاطر تلاش‌ها برای کمک به سیل‌زدگان با دشواری روبه‌رو شده است.

فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهوری آلمان روز شنبه از شهر «ارفت‌اشتات» در ایالت نوردراین وستفالن دیدار کرد که در آن دست کم ۴۵ نفر بر اثر سیل کشته شده‌اند.

در همین حال نسبت به وضعیت سد اشتاین‌باختال در غرب آلمان ابراز نگرانی شده است. تا روز شنبه در حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر در نزدیکی این سد از منطقه تخلیه شدند.

بر اثر بارش باران بی‌سابقه در غرب اروپا و سرریز کردن رودخانه‌ها، تعداد زیادی خانه ویران شده و ساکنان نواحی که در مسیر سیل هستند تخلیه شده‌اند.

شدت سیلاب در اطراف رودخانه‌های غرب آلمان بیش از سایر نقاط اروپای غربی بوده است.

در سیلاب شدید سال ۲۰۰۲ در شرق آلمان ۲۱ نفر جان خود را از دست دادند. تلفات کلی آن سیلاب که سراسر اروپای مرکزی را دربرگرفت بیش از صد نفر بود.

پاسخ دادن