سیل و  رانش زمین در امامزاده داوود ۱۵ مصدوم و دو کشته داشت

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران اعلام کرد: تا این لحظه سیلاب منطقه امامزاده داوود ۸ مصدوم و دو کشته داشت، جستجو برای مفقودان احتمالی ادامه دارد؛ همچنین رانش زمین در این منطقه ۷ مصدوم بر جای گذاشت.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۶ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از جمعیت هلال احمر استان تهران، شاهین فتحی دقایقی پیش اظهار کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی، شاهد بارش شدید باران از اواخر شامگاه شب گذشته (چهارشنبه) در استان تهران بودیم. بر اثر این بارش‌ها در چند نقطه از استان تهران، به خصوص در نقاط غربی و جنوبی استان، شاهد آب گرفتگی و وجود گل و لای به ویژه در منطقه کن «امامزاده داود» هستیم. تمامی عوامل عملیاتی هلال احمر استان تهران در آماده باش کامل قرار گرفتند و چند تیم امداد و نجات از جمله واکنش سریع و تیم‌های امداد و نجات در شهرستان‌های تهران، شمیرانات، پاکدشت و ملارد با توجه به شدت آب گرفتگی‌ها مشغول امداد رسانی به هموطنان هستند.

وی افزود: با توجه به حجم بالای سیلاب و گل و لای در منطقه امامزاده داوود، عملیات امداد و نجات در حال انجام است. بالغ بر ۸۰ نیروی عملیاتی در منطقه حضور دارند و در حال امداد رسانی هستند. تا این لحظه ۸ نفر از هموطنان دچار مصدومیت شدند که پس از اقدامات اولیه تحویل عوامل اورژانس شدند و متاسفانه دو نفر هم جان خود را از دست دادند. یک تیم واکنش سریع و یک تیم سگ‌های زنده یاب جهت تسریع در امداد رسانی نیز در منطقه حضور پیدا کرده و با کمک مردم محلی و عوامل آتش‌نشانی جستجو برای مفقودان احتمالی ادامه دارد. ساعت ۱:۳۰ دقیقه بامداد امروز پنجشنبه وقوع سیلی در منطقه امامزاده داوود تهران رخ داد که حجم زیادی از گل و لای را در این منطقه و روستاهای اطرف ایجاد کرد.

  • رانش زمین در منطقه امامزاده داوود تهران

 رانش زمین در پی بارندگی بامداد امروز پنجشنبه در منطقه امامزاده داوود تهران هفت نفر مصدوم بر جای گذاشت. جعفر میعادفر رئیس اورژانس کشور با اعلام این خبر، گفت: ساعت ۱:۳۰ دقیقه بامداد امروز وقوع سیلی در منطقه امامزاده داوود تهران رخ داد که حجم زیادی از گل و لای را در این منطقه و روستاهای اطرف ایجاد کرد. گزارش‌های ما از صحنه از مصدومیت هفت نفر خبر می‌دهد که خوشبختانه حال همه آنها خوب است و اقدام‌های درمانی انجام شده و هر هفت نفر توسط آمبولانس اورژانس برای اقدام‌های درمانی بیشتر به مناطق پایین دست منتقل شده‌اند. خوشبختانه هم اکنون تیم‌های امدادی هم در محل حاضر هستند و با روشن شدن هوا تیم‌های هلال احمر نیز در حال بررسی منطقه می‌باشند تا اگر سیل کسی را در پایین دست با خود برده باشد به جستجو و نجات آنها بپردازند.

رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۷ آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس اورژانس به محل حادثه اعزام شده است، افزود: در حال حاضر وضعیت آرام و عادی است و همچنین زائرانی که در بالا بودند توسط تیم‌های امدادی اورژانس و عوامل انتظامی در حال انتقال به پایین دست هستند. هم اکنون بیمارستان‌های شهدای تجریش و حضرت رسول (ص) به عنوان نزدیکترین بیمارستان‌ها در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند از مردم می خواهیم تا از تجمع در منطقه حادثه خودداری کنند.

  • آتش نشانان در امامزاده داود مشغول عملیات نجات هستند

سید جلال ملکی  سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نیز در خصوص سیلاب امامزاده داوود گفت: این محدوده جزو حوزه تحت پوشش سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نیست اما پنج تیم آتش‌نشانی تهران به عنوان نیروی کمکی به محل اعزام شدند. سیلاب در بخش‌های بالایی جاده امامزاده داوود، روستاهای اطراف و محوطه داخلی امامزاده رخ داده که آتش نشانان مشغول عملیات نجات هستند. آتش‌نشانان تهرانی در همان دقایق اولیه چندین نفر را نجات دادند اما آمار دقیقی از شمار نجات یافتگان وجود ندارد و عملیات همچنان در حال انجام است.

پاسخ دادن