سیل ۲٫۵ هزار میلیارد تومان خسارت به بار آورد

سازمان هواشناسی ضمن اعلام هشدار زرد برای تهران ، اعلام کرد سیل ۲.۵ هزار میلیارد تومان خسارت به بار آورده است .

تهران – اقتصاد برتر – ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

براساس گزارش های اولیه سیل به ۷۳۵ نقطه کشور آسیب جدی زده است که از جمله آن تخریب ابنیه می باشد.

در حالی از یکشنبه شب گذشته جاده کرج – چالوس و آزاد راه تهران – شمال در هر دو مسیر رفت و برگشت به علت آبگرفتگی و سیلاب تا اطلاع بعدی مسدود شده است ، حامد یزدی مهر مدیر‌کل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور هشدار زرد تداوم سامانه بارشی  توسط سازمان هواشناسی خبر داد که شامل نیمه شمالی استان و ارتفاعات بوده و صبح دوشنبه تا سه‌شنبه پیش‌بینی شده است.

براساس این گزارش، سازمان مدیریت بحران اعلام کرد: طبق آخرین آمارها حداقل ۶۹ نفر در پی وقوع سیلاب های ایران فوت، ۴۵ نفر مفقود و ۴۱ نفر مصدوم شدند که شامل ۳۲ کشته، ۲۳ مفقود و ۱۵ مصدوم در تهران ، هفت و شش نفر در دو استان خراسان رضوی و مازندران و پنج نفر در هر یک از استان های سیستان و بلوچستان، یزد و لرستان ، سه نفر در دو استان کرمان و مرکزی است.

گمرک زاهدان هم از احتمال از بین رفتن ۳۰۰ تن برنج‌ باران‌ زده خبر داد و اعلام کرد: هنوز برآورد دقیقی صورت نگرفته اما در کل گمرک زاهدان حدود ۴۵ هزار تن کالا وجود داشته که ۹۹ درصد آن برنج است.

سازمان امور عشایر هم از نبود غذا و خوراک برای مردم و دام و تلف شدن ۷ هزار راس دام عشایر خبر داد .

عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز درباره آمار اولیه خسارت سیل در توئیتر اعلام کرد: گزارشی از ۷۳۵ مورد تخریب ابنیه، محوطه های تاریخی، تاسیسات گردشگری و صنایع دستی در مناطق سیل زده با برآورد اولیه ۲.۵ هزار میلیارد تومان در دولت ارائه شد.

پاسخ دادن