سی ان ان : بایدن برنده آخرین مناظره انتخابات آمریکا

آخرین مناظره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ساعت ۱۱ به قوت تهران برگزار شد که تحلیلگران معتقدند بایدن پیروز این مناظره بوده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲ آبان ۹۹

ترامپ در حالیکه چهره اش بشدت سرخ و عصبی بود تلاش کرد بایدن و خانواده اش را متهم به دریافت رشوه از روسیه کند. شبکه تلویزیونی سی ان ان که این نظر سنجی را مستقیم پخش می‌کرد گفت : جوبایدن نامزد دموکرات‌ها برنده این مناظره بود. این مناظره سومین و آخرین مناظره بین دونالد ترامپ و جو بایدن دو رقیب اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود که شامگاه پنجشنبه (اول آبان ماه) در نشویل ایالت تنسی آغاز شد که رسانه‌های خبری از جمله سی ان ان، در نظر سنجی به واکنش مخاطبان این مناظره پرداختند. شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: بنابر نظرسنجی این شبکه، ۵۳ درصد بایدن را برنده آخرین مناظره دانسته اند، درحالی که تنها ۳۹ درصد دونالد ترامپ را برنده آن دانستند. این شبکه خبری در ادامه اعلام نتایج این نظرسنجی افزود: بایدن در موضوعات مهمی همچون سیاست خارجی یا مقابله با شیوع ویروس کرونا نسبت به رقیب جمهوریخواه خود پیشتاز بود، اما در موضوع اقتصاد ترامپ با ۵۶ درصد در برابر ۴۴درصد بایدن، از وی پیشی داشت.

  • مخاطبان علاقه ای به هیچ یک از دو نامزد ندارند

سی ان ان افزود: نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که مناظره شب گذشته تاثیر بنیادی و چندانی بر روی مخاطبان و رای دهندگان آمریکایی نداشته است، چنانچه در پاسخ به این پرسش «دیدن این مناظره شما را ترغیب به رای دادن به کدام نامزد کرده؟»، تنها ۲۱درصد متمایل به بایدن و ۱۴درصد نیز به ترامپ تمایل داشتند؛ اما ۶۴درصد از ناظران این مناظره علاقه و تمایلی به هیچ یک از این دو نداشته‌اند.

سئوال اول مجری درباره بحران شیوع کرونا در آمریکا بود، اما این مناظره سئوال‌هایی هم در زمینه موضوع‌های مرتبط با امنیت ملی و تا حدودی سیاست خارجی داشت. جو بایدن نامزد حزب دموکرات و دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه برای آخرین بار رو در روی هم قرار گرفتند تا در مدت ۹۰ دقیقه به سوالات مربوط به ۶ موضوع پاسخ دهند و یا همدیگر را به چالش بکشند.

بایدن بارها به پاسخ‌های ترامپ خنده‌های تمسخر آمیز می‌کرد که باعث عصبانیت رئیس جمهور آمریکا می‌شد. ترامپ در این مناظره تلاش کرد بارها اوباما را که این روزها بشدت برای بایدن فعالیت تبلیغاتی دارد متهم به فساد کند. انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود که قرار است در ۳ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار شود.

تحلیلگران و ناظران داخلی آمریکا این دوره از انتخابات را یکی از متفاوت ترین دوره‌های انتخاباتی در تاریخ این کشور می‌دانند

پاسخ دادن