شاخص بورس مثبت شد

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه تعداد ۱۰۶۶ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۲۴۵ میلیارد تومان در ۵۶ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۵۴ واحدی در ارتفاع ۷۸ هزار و ۸۷۶ واحد قرار گرفت.

تهران- اقتصاد برتر- ۲۵ دی ۹۵

بیشترین تاثیر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روزجاری به نام نمادهای معاملاتی خودرو، فملی و خساپا شد و در مقابل نمادهای معاملاتی شپنا، پارسان و وغدیر با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادل و مثبتی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۸۹ واحد رشد، کل (هموزن) ۱۳۸ واحد افت، قیمت (هموزن) ۱۱۰ واحد افت و شاخص‌های آزاد شناور ۴۷۸ واحد و شاخص بازار اول و دوم به ترتیب ۱۶۷ و ۶۱۲ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش؛ در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۷۲ میلیون ورقه به ارزش ۱۲۹ میلیارد تومان در  ۲۰ هزار نوبت، آیفکس ۱٫۲ واحد افت کرد و در ارتفاع ۸۲۹ واحد قرار گرفت.

به باور کارشناسان بازار سرمایه؛ در صورتی که معامله گران بورسی از بازگشایی نمادهای متوقف بویژه بانکی‌ها در بورس به سلامت عبور کنند، با توجه به تحولات مثبتی همچون رشد دلار و افزایش قیمت جهانی و ثبات نفت می توان روزهای خوشی را برای بازار تا پایان سال پیش‌بینی کرد.

بعلاوه این که یکی از تحولات مهم سیاسی که در هفته های آینده می تواند بر اقتصاد و فضای روانی بورس اثرگذار باشد روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا و موضع گیری رسمی وی در قبال برجام است.

پاسخ دادن