شب های عملیات مبارزه با کرونا

درود بر جهادگران مبارزه با کرونا

حمیدرضا صدیقی – سردبیر – نقش سنگر سازان بی سنگر در دوران هشت سال دفاع مقدس را همگی به یاد دارند. در آن روز‌های ایثار و از خودگذشتگی، هر کدام از آن دریادلان تلاش می‌کردند بدون «عطش دیده شدن»، از جان و مال خود مایه بگذارند و دیگران را بر خود ارجحیت دهند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ اسفند ۹۸

در تاریخ ایران کم نبوده اند مردان و زنانی که خود را فدای آرمان‌های کشور کردند و با نثار جانشان پرچم ایران را برافراشته نگاه داشتند و حالا عرصه دیگری از دفاع مقدس رقم خورده و سنگرهای مردمی در مقابل دشمنی به نام کرونا شکل گرفته است.
کرونا ویروس مهمان ناخوانده‌ای که این روزها کل کشور را درگیر کرده است، تلنگری بود برای اینکه قدر باهم بودن‌ها را بیشتر بدانیم، تلنگری بود برای دیدن کوچک‌ترین دلخوشی‌های زندگی، تلنگری بود برای صبوری و در نهایت تلنگری بود برای دیدن ازخودگذشتی‌های دیگران.
این روزها که عده ای از آب گل آلود کرونا و بازار داغ شایعات، گرانی و کمبود تجهیزات پزشکی و ماسک سوءاستفاده می‌کنند، عده ای هم در این شهر در کنار پزشکان و پرستاران، جهادگران عرصه سلامت هستند. آنها آستین‌ها را بالا زده و وارد عمل شده و دل را به دریا زده اند تا آسودگی را تقدیم دیگران کنند.

اما از این «جهادگران» کدام را نام ببریم که بر دیگری جفا نشود؟
پزشکان و پرستاران و کادر درمانی و خدماتی بیمارستان‌ها را بگوییم؟ آنهایی که در خط مقدم این جبهه حضور دارند و تا کنون شهدای زیادی را تقدیم ملت ایران کردند.

از نیروهای مسلح بگوییم؟ سپاه، ارتش، بسیج و پلیس که با همه وجود با جان و دل پای کار هستند، در کنار وظیفه اصلی امنیت ملی، تولید می کنند، بیمارستان می سازند، شهرها را ضدعفونی می کنند و در نهایت به همه روحیه می دهند.

کارمندان بانک را عنوان کنیم؟ کسانی که نه آلودگی، نه سرما، نه گرما، نه برف، نه باران و نه حتی کرونا برای وظیفه شغلی شان بی معناست. دراین روزهای پایان سال که امور مردم بیشتر شده است آنها هم در خط مقدم قرار گرفته اند.

از رانندگان ترانزیت و داخل شهری بگوییم؟ که این روزها که همه به فکر سلامتی خودشان هستند، آنها بدون فوت وقت مایحتاج مورد نیاز از لوازم بهداشتی گرفته تا مواد غذایی و کالای اساسی را به شهرها و به دست مردم می‌رسانند.

از نیروهای شهری بگوییم؟ از آتش نشان و رفتگر گرفته تا سایر نیروهای خدمات شهری پرتلاش که در حال ضدعفونی کردن شهر و جمع آوری پسماندهای خطرناک و سایر خدمات شهری هستند.

از روحانی جوان ساکن قم بگوییم؟ که باوجود فوت همسر باردارش با روحیه دادن به سایر بیماران کرونایی در بیمارستان، آنها را غرق در اشک و تحسین کرد.

نانوایان؟ کسبه؟ نیروهای مردمی؟ مسئولین ستادی؟…

هر چه فکر می‌کنم باید بگوییم «ایران»… آری همه ایران یکپارچه با تمام تحریم‌ها و محدودیت‌ها دوشادوش هم در حال مبارزه با کرونا هستند.
خداوند متعال در قرآن کریم فرموده است: «وَالَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهدِیَنَّهُم سُبُلَنا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنینَ؛ و آنها که در راه ما (با خلوص نیّت) جهاد کنند، قطعاً به راه‌های خود، هدایتشان خواهیم کرد؛ و خداوند با نیکوکاران است.»

و چه بهتر از اینکه خدا با نیکوکاران است. سر همه ملت ایران سلامت.

پاسخ دادن