شدت بارندگی‌ها در شرق مازندران و گلستان

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: بارندگی در استان‌های شمالی ادامه دارد؛ بارندگی شدید، امروز (پنج شنبه) شرق مازندران و گلستان را دربرمی‌گیرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۸ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواشناسی، فریبا گودرزی درباره وضعیت جوی کشور، افزود: بارندگی‌های شدید و موقتی امروز هم در استان های شمالی کشور ادامه دارد. بر این اساس از امروز تا روز جمعه در استان‌های گیلان، اردبیل، مازندران، گلستان، زنجان، آذربایجان شرقی، قزوین، خراسان شمالی، هرمزگان و فارس بارش باران و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت. امروز بارش‌ها در شرق مازندران و استان گلستان شدت خواهد داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: روز جمعه بارش پراکنده در استان‌های گلستان، شمال و غرب خراسان شمالی رخ می‌دهد. تا پایان هفته، پدیده غالب در نیمه شرقی کشور در خراسان‌جنوبی، سیستان و بلوچستان، خیزش گردوخاک و وزش باد شدید است. طی دو روز آینده دریای‌خزر، مواج و متلاطم است. هم چنین امروز و جمعه تمامی قسمت‌های خلیج فارس همین شرایط را دارد.

رفیعی افزود: روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز در بیشتر مناطق کشور جوی نسبتا پایدار پیش‌بینی شده که در شمال کشور همراه با افزایش نسبی دماست. آسمان تهران امروز صاف است و در اواسط روز وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

پاسخ دادن