شروع امروز بورس امروز ۵ مرداد ۹۹

اقتصادبرتر

بازار امروز با افزایش عرضه در عمده نمادهای بزرگ آغاز بکار کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۵ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، در گروه خودرو و قطعه ساز، شاهد افزایش عرضه در عمده نمادهای گروه هستیم. #خمحرکه، #خبهمن، #خکار، #خبهمن و اغلب نمادها منفی هستند.

صفوف خرید بازار در پیش گشایش:

#ونیکی #پترول #برکت #فخوز #ونفت #غدشت #ونوین #قصفها #ثشاهد #شتران #فخاس #کاما #وغدیر #وسینا #حفارس #خگستر #شبندر #همراه #کسعدی #فخاس #شیران #کرماشا #وامید #وتوس #کدما #غمارگ #تکشا #وبوعلی
در فرابورس
#ذوب #حسیر #شگویا #ثعمرا #گکوثر #غگیلا #شغدیر #نوین #فرابورس #دی #کرمان #دماوند پرتقاضا هستند.

زمان انجام معاملات در نمادمعاملاتی شرکت تولید نیروی برق آبادان #آبادا از ساعت ۱۲:۴۰ الی ۱۳:۴۰ می باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۲:۴۰ الی ۱۲:۴۵ می باشد.

به اطلاع کلیه فعالان محترم بازار سرمایه می رساند، زمان انجام معاملات در نماد معاملاتی شرکت های پالایش نفت اصفهان #شپنا از ساعت ۱۳:۴۵ الی ۱۴:۴۵ می باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۳:۴۵ الی ۱۳:۵۰ می باشند.

به اطلاع کلیه فعالان محترم بازار سرمایه می رساند، زمان انجام معاملات در نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی #شستا از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۵:۰۰ می باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۴:۰۵ می باشد.

#شنفت اوراق میزند …۱۵۰ میلیارد تومان
موضوع انتشار اوراق مرابحه، تامین سرمایه در گردش جهت خرید بخشی از لوبکات مورد نیاز شرکت می باشد.

#غبهنوش فروش های جالبی را در تابستان ثبت میکند . سهم در تیر ۱۲۳۲ میلیارد ریال فروش داشته و جمع فروش به ۳۶۶۹ میلیارد ریال رسیده است . مدت مشابه این عدد ۲۴۳۵ میلیارد ریال است .

#خکاوه در تیر ۱۰۲ میلیارد ریال فروش داشت و تا پیش ازاین ۳ماهه ۳۷۲ میلیارد ریال فروش داشت و جمعا ۴ ماهه به ۴۷۴ میلیارد ریال رسیده است

تغییر وضعیت نماد به دلیل نوسان قیمت بیش از ۲۰ درصد

 به اطلاع می رساند نماد معاملاتی شرکت توسعه‌شهری‌توس‌گستر (#وتوس) با توجه به تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام، به مدت ۶۰ دقیقه در وضعیت سفارش گیری قرار می گیرد.

به اطلاع می رساند نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری‌ سایپا (#وساپا) با توجه به تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام، به مدت ۶۰ دقیقه در وضعیت سفارش گیری قرار می گیرد.

 به اطلاع می‌رساند؛ نماد معاملاتی شرکت پتروشیمی تندگویان (#شگویا) به دلیل نوسان قیمت بیش از ۲۰ درصد، به مدت ۶۰ دقیقه در وضعیت سفارش گیری قرار می‌گیرد.

صعود ۶ هزار واحدی نماگر بورس در ۲۰ دقیقه آغازین معاملات

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۹۵۹ هزار واحد قرار گرفته است.

#شتران ، #شبندر و #وامید بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #فملی، #فارس و #فولاد بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

به اطلاع می رساند،با توجه به حجم بالای سفارش درنماد معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه اصفهان (#فولاد)، بانک صادرات ایران (#وبصادر) و گروه دارویی برکت (#برکت) زمان انجام معامله در نمادهای مذکور متعاقبا اعلام خواهد شد.مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران

وضعیت صفوف بازار:

🟢تعداد نمادهای در حال صف خرید: ۱۳۱

🔴تعداد نمادهای در حال صف فروش: ۱۵۵

تعداد کل نمادها: ۵۴۷

شاخص کل بورس امروز با روند کاهشی همراه بود

شاخص بورس که در ساعات ابتدایی ساعات روندی صعودی داشت و به مرز یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد نیز رسید در ساعات میانی و پایانی روندی کاهشی به خود گرفت؛ به طوری که تا مرز یک میلیون و ۹۳۸ هزار واحد کاهش یافت.

معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۱۴ هزار و ۱۲۹ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۹۳۸ هزار واحد رسید. معامله‌گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۱۳۳ هزار و ۴۸۸ میلیارد ریال انجام دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و گسترش نفت و گاز پارسیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و سایپا، پالایش نفت تهران و پالایش نفت بندرعباس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی این بازار گذاشتند.

پاسخ دادن