شروع امروز بورس اولین روز پاییز ۹۹

اقتصادبرتر

سبز پوشی یکپارچه گروه محصولات شیمیایی را در اولین روز مهر ماه ۹۹ شاهدیم.

تهران – اقتصادبرتر – ۱ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، افت بیش از ۱۶ هزار واحدی شاخص کل در کمتر از نیم ساعت!!

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۷۱۳ میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وملی، #ثشاهد و #وشهر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه‌ صنعتی‌ ملی‌ ۴۲۰ میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #ثامید، #ولپارس و #شاروم در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۵۲۳ میلیارد تومان (۷۳ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۲۵۶۰ میلیارد تومان (۳۴ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۵ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۳۲ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف عمران و توسعه شاهد (#ثعمرا) به پنج درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

“خودرو و ساخت قطعات” کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش هزار میلیارد تومان است و پس از آن گروه “انبوه‌سازی، املاک و مستغلات” قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۷۳۰ میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه “حمل و نقل آبی” با تقاضای خرید ۲۱ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۲ درصد از هشت هزار و ۲۲۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع چهار هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۹۳ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

نگذارید هیجان عامل زیان شما باشد

برخلاف شروع متعادل معاملات امروز اکنون شاهد افت قیمت ها و هیجان حاکم شده بروی کلیت نمادها هستیم.

در گروه بانکی ها نماد #وبملت با گذر از حجم بیش از ۶۵۰ میلیون سهم مجددا در محدوده مثبت قرار گرفت.

فروشنده های بی پایان بازار سهام!

علی رغم رشد نرخ دلار و انتظارات تورمی، بازار سهام همچنان فروشنده دارد

نماد #تاپیکو با رشد نسبی تقاضا در قیمت ۱۸۴۱ تومان دنبال می شود.

#پترول با رشد حداکثری قیمت با صف خرید ۱۱۱ میلیون سهمی دنبال می شود.

#نوری با رشد بیش از ۲ درصد در قیمت بالاتر از سطح ۱۸ تومان دنبال می شود.

#آریا در قیمت ۱۸۴۹۵ تومان صف خرید بیش از یک میلیون سهمی دارد.

بازار مجددا با فشار عرضه همراه شده است که با توجه به افت سنگین قیمت ها در کنار رشد پارامترهای اساسی این رفتار تا حدود زیادی منطقی نیست.

این خبر تکمیل می شود…

پاسخ دادن