شروع امروز بورس ۱۱ شهریور ۹۹

شاخص کل بورس تهران  در ارتفاع یک میلیون و ۷۰۸ واحد قرار گرفته است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۱ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، #شاخص_کل در سی دقیقه ابتدائی معاملات افت حدود ۲۶هزار واحدی را تجربه میکند و در آستانه ورود به کانال ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ قرار گرفته است و بدنبال آن شاخص هم وزن هم با کاهش بیش از ۳۵۰۰ واحدی به سطح ۴۵۸۹۰۰ واحدی رسیده است.

#امین با صف خرید ۱۶۵ میلیون سهمی در قیمت ۱۵۳۸ تومان آغاز بکار کرد.

برترین صفوف خرید پیش گشایش روز جاری به نمادهای #امین، #ولپارس، #زملارد، #وسخراج، #بگیلان، #فملی، #گدنا، #غگیلا، #وآفری، #وتجارت، #بکهنوج اختصاص دارد.

فلزات اساسی پرحجم‌ترین گروه

گروه فلزات اساسی بیشترین حجم و ارزش معاملات تا این لحظه را به خود اختصاص داده‌اند و ارزش دادوستد در آن‌ها از ۱۳۵۰ میلیارد تومان فراتر رفته است.

#فملی در قیمت ۳۳۲۰ تومان حوالی مثبت ۴ درصد معاملات روان دارد و حجم معاملات ۱۹۰ میلیونی را پشت سر گذاشته است.

 #فولاد با قیمت ۱۸۴۰ تومان افت ۱ درصدی داشته و جابجایی ۲۱۵ میلیون سهم را نشان می‌دهد.

 #ذوب در کف روزانه و قیمت ۷۱۵٫۲ تومان حجم معاملات ۴۴ میلیونی داشته و صف فروش آن به ۱۰۲ میلیون سهم رسیده است.

 #فخوز در آستانه قیمت روزانه به ۴۷۹۳ تومان رسیده و پس از جابجایی ۴۶ میلیون سهم روان معامله می‌شود.

 #فاسمین #فولای #ارفع #فنوال #فباهنر #کویر #وتوکا #هرمز #فلوله #فخاس #فروی #فجر #فروس #فایرا #فسرب #کیمیا #فمراد #فسازان #زنگان از جمله نمادهایی هستند که در کف روزانه با افزایش قابل توجه عرضه همراه‌اند.

یک مؤسسه مالی با جعل سند، مال غیر را به نام خود در بورس عرضه کرد

یکی از مؤسسات مالی- اعتباری در اقدامی عجیب با جعل امضای افراد و طرف‌های قرارداد خود، اقدام به فروش مال غیر کرده و عجیب‌تر آنکه این اموال غیر را با حساب‌سازی توانسته به‌عنوان شرکت زیرمجموعه خود در فرابورس عرضه کند.

در عین حال #ارزش_معاملات بورس و فرابورس رقم ۳۳۵۰میلیارد تومانی را تا این لحظه ثبت کرده که از این رقم #ورود_نقدینگی_حقیقی به میزان ۴۳۰ میلیارد تومان را شاهدیم.

شاخص کل بازار بورس امروز با کاهش ۳۳ هزار واحدی تا این لحظه، به ۱میلیون و ۶۹۴ هزار واحد رسید.

دامنه ۱۰ درصدی تکذیب شد

 عضو شورای عالی بورس شایعه افزایش دامنه نوسان بازار از ۵ درصد به ۱۰ درصد را تکذیب کرد.

 سعید اسلامی بیدگلی با اشاره به اینکه امروز بعد از ظهر جلسه شورای عالی بورس برگزار خواهد شد، گفت:

جلسات روز سه شنبه بعد از ظهر شورای عالی بورس، یک سلسله نشست های روتین است که هر دو هفته یکبار برگزار می شود.

 تا این لحظه که من در حال صحبت با شما هستم چنین موضوعی طرح نشده اما رییس سازمان بورس که سخنگوی شورای عالی بورس هستند بر اساس بندی که در دستور شورای عالی بورس با عنوان «سایر» است این اختیار را دارد که چنین موضوعی را خارج از دستور جلسه مطرح و درباره آن تصمیم گیری کند. اما تا این لحظه هیچ موضوعی در این خصوص طرح نشده است.

#فملی همچنان موردتوجه بازار و در آستانه بالا قیمت با تقاضا همراه است؛ ۳۰۰ میلیون سهم تا این لحظه دست به دست شد

در پایان معاملات امروز نمادهای #رمپنا، #کپارس، #حفاری جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی، #تکشاح با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی متوقف خواهند شد. مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران

#غدشت پس از بازگشایی و رشد نزدیک به ۱۱ درصد با صف خرید در قیمت ۳۶,۲۲۵ تومان همراه است

افت ۴۳ هزار واحدی شاخص و سقوط به کانال ۱.۶ میلیونی

شاخص کل #بورس تهران در جریان معاملات امروز ۴۳۲۹۲ واحد افت کرد.
شاخص هم‌وزن نیز با افت۶۵۵۱ واحدی مواجه شد.
ارزش معاملات این بازار در روز جاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان بود.
«فارس»، «شستا» و «فملی» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند.
شاخص فرابورس هم ۳۷۰ واحد افت کرد که ارزش معاملات در این بازار ۳هزار میلیارد تومان بود.

روز جاری در مجموع حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد #فملی، #شپنا، #فولاد، #فخوز و #شبندر به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

 در دومین روز معاملاتی هفته معادل هزار و ۲۷۴ میلیارد تومان سهام ملی صنایع مس ایران دست به دست شد، پالایش نفت اصفهان پس از معاملاتی به ارزش ۸۳۷ میلیارد تومان رتبه دوم را تکرار کرد و سهام فولاد مبارکه اصفهان نیز به جایگاه سوم رسید.

 سهام کشت و صنعت شهداب ناب خراسان (#غشهداب) پس از بازگشایی ۲۸ درصد افت قیمت را تجربه کرد و بانک #سامان دیگر سهام فرابورسی نیز با کاهش ۲۵ درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد.

 بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه “فلزات اساسی” تعلق داشت به طوری که نزدیک سه هزار میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه “فرآورده‌های نفتی” با معاملات هزار و ۵۳۰ میلیارد تومانی دوم شد و “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” در جایگاه سوم قرار گرفت.

 امروز ۱.۳ درصد از کل سهام بانک گردشگری (#وگردش) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۵۴ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۷ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به هشت نماد نخست اختصاص داشت.

پاسخ دادن