شروع امروز بورس ۱۶ شهریور ۹۹

درخواست‌10 گانه سهامداران مورد پذیرش قرار گرفت

با شروع معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بازار در نیم ساعت اولیه بیش از ۱٫۵ درصد رشد کرد و به یک میلیون و ۶۶۸ هزار واحد رسید، همچنین نمادهای خودرویی و شستا نیز به مدار مثبت بازگشتند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، پس از اعلام حمایت حقوقی‌ها از بازار و جمع کردن صف‌های فروش توسط آن‌ها امروز بازار سهام در نیم ساعت اولیه شروع معاملات با قشار تقاضا در سهم‌های بنیادین همراه بود و شاخص کل بورس با رشد ۲۰ هزار و ۹۱۷ واحدی به عدد ۱ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۹۵۲ واحد رسید و شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۶۹ واحدی به عدد ۴۴۵ هزار و ۳۳۱ واحد رسید.

جدول۳

گفتنی است، با توجه به اینکه حجم صف خرید سهام سنگین تشکیل شده است و با نظر به اینکه با گذشت ۱۴ دقیقه از شروع معاملات شاخص حدود ۲۱ هزار رشد داشته است این امیدواری وجود دارد که در پایان معاملات امروز شاخص با رشد قابل توجهی روبرو شود.

شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای فولاد، فملی، شستا، وغدیر، فارس و فخوز کار امروز خود را آغاز کرد؛ طی روز جاری نمادهای خودرویی و شستا هم به مدار مثبت رسیده‌اند و این موضوع سبب بهبود روند در کلیت بازار شده است.

همچنین در پیش گشایش امروز شستا با قیمت ۴۰۰۵ تومان تقاضای خرید بیش از ۴۰ میلیونی داشت.

در بازار امروز نمادهای فارس، فولاد و فملی به ترتیب با ۵۱۶۲، ۵۰۱۲ و ۴۵۱۲ بیشترین تاثیر مثبت بر بازار را داشتند. همچنین علی صحرایی مدیر عامل شرکت بورس، طی سخنانی به دنیای اقتصاد گفت: مشکل فعلی ما نقد شوندگی بازار است. این خبر خوش را به سهامداران می‌ دهیم، که طی روزهای آینده حمایت از سایر صنایع که تاکنون مورد حمایت قرار نگرفته‌ اند، در دستور کار بورس خواهد بود

پاسخ دادن