شروع امروز بورس ۱۷ شهریور ۹۹

آغاز امروز بازار با افزایش عرضه در اکثر نمادها از بزرگ تا کوچک همراه است؛ #فولاد #فملی #وغدیر نمادهای اصلی تاثیرگذار بر شاخص کل در دقایق نخست هستند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ شهریور ۹۹

در شرایطی به مصاف معاملات سومین روز کاری هفته می‌رویم که بازار روز گذشته کار خود را متعادل و با رگه‌های مثبت آغاز کرد اما نگرانی از بابت عدم خاتمه یافتن روند نزولی موجب شده تا اکثر فعالین بازار بیش از تمایل به معامله و خرید سهام ، نظاره گر باشند.

#شپنا: شرکت پالایش نفت اصفهان هم همانند دیگر پالایشی ها تعدیل مثبت داده و سود ۳۱٫۵ تومانی سه ماهه در گزارش قبلی را با ۵۷ درصد رشد به ۴۹٫۶ تومان رسانده است.

#اپرداز:( انعقاد قرارداد مهم)، قرارداد همکاری در قالب صدور کارت هواداری و اسپانسری

#سمگا: برگزاری مزایده فروش سهام توسعه گردشگری اریا زیگورات

#دی: بانک دی طی شفاف سازی اعلام کرده است که بر مبنای صورت های مالی سال۹۸، در حال تجدید ارزیابی دارایی ها ست که از این طریق بتواند از ماده ۱۴۱ خارج شود

#شبندر: شرکت پالایش نفت بندر عباس هم همانند دیگر پالایشی ها تعدیل مثبت داده و سود ۳۱٫۱ تومانی سه ماهه در گزارش قبلی را با ۷۲ درصد رشد به ۵۳٫۶ تومان رسانده است

افشای اطلاعات ب در #کیمیا: با توجه به سیاستهای کلی گروه مبنی بر واگذاری معادن به شرکت سیمین معدن قزلجا(از شرکتهای سرمایه‌پذیر) مقرر گردید محدوده‌های معدنی مس پلی‌متال قشلاق و پلی‌متال قلعه جوق زنجان جمعاً با قیمت کارشناسی به مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به شرکت سیمین معدن قزلجا واگذار شود و در ازای آن، تعداد۴۵۶۰ سهم(معادل ۱۶٫۵۵درصد) از سهام شرکت سیمین معدن قزلجا(متعلق به شرکت زرین معدن آسیا) به مبلغ ۳۶٫۷۴۱٫۰۰۰٫۰۰۰ریال دریافت گردد. در نتیجه تغییرات مذکور و احتساب درصد سرمایه‌گذاری قبلی، مجموع سرمایه‌گذاری در شرکت سیمین معدن قزلجا به ۲۲‌درصد افزایش یافت. از مزایای این انتقال، ایجاد هم‌افزایی جهت بالا بردن امتیاز فنی شرکت فوق می‌باشد، که با استفاده از آن قابلیت شرکت در مزایده محدوده‌های معدنی مختلف بدلیل وجود معادن بیشتر فراهم‌ شده و در نتیجه عملیات معدنی با سرعت و کیفیت بالاتر انجام خواهد شد.

برترین صفوف خرید در ۵ دقیقه ابتدایی پیش گشایش امروز:

#ثبهساز/ حجم صف: یک میلیارد و ۱۰۳ میلیون
#بپیوند/ حجم صف ۲۷۱ میلیون
#ولپارس/ حجم صف: ۱۸۱ میلیون
#وبصادر/ حجم صف: ۱۲۷ میلیون
#زملارد/ حجم صف: ۹۶ میلیون

سنگین‌ترین صفوف فروش در ۵ دقیقه ابتدایی پیش گشایش امروز:

#خگستر/ حجم فروش: ۷۴۲ میلیون
#خساپا/ حجم فروش: ۵۴۲ میلیون
#خودرو/ حجم فروش: ۴۹۶ میلیون
#بکام/ حجم فروش: ۱۱۱ میلیون
#خزامیا/ حجم فروش: ۱۰۸ میلیون

افت ۲۶ هزار واحدی نماگر بورس در ۲۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۶۲۱ واحد قرار گرفته است.

#فولاد، #فمی و #وغدیر بیش‌ترین تأثیر منفی و نمادهای #نوری، #قنیشا و #پتایر بیشترین اثر مثبت را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات / بازار امروز هم روی خوش به خودش ندید

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۳۰ هزار و ۲۰۰ واحدی (۱.۸ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۶۱۷ هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۷ درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۳۱ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۸۵ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۵۹۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نمادهای #خودرو، #خگستر و #فخوز در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۷۱۰ میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۹:۳۰ جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش نزدیک به ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۱۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان می‌رسد.

 تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #خگستر، #آریان و #حکشتی به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو ۷۰۰ میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #بپیوند، #ثبهساز و #امین در نوبت انتظار است.

 ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۵۰ میلیارد تومان (۷۸ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر چهار هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان (۳۲ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۲ نماد و حجم صف‌های فروش در ۲۱۱ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف گروه صنعتی ملی (#وملی) به ۳.۱ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 “خودرو و ساخت قطعات” کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش دو هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان است و پس از آن گروه “فلزات اساسی” قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه “عرضه برق، گاز و …” با تقاضای خرید ناچیز ۱۹۰ میلیارد تومانی همراه است.

ارزش معاملات بورس و فرابورس به عدد سه هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان رسیده است

از حدود ۵۷۰ نماد فعال در بازار تقریبا ۴۹۰ سهم با افزایش عرضه صف فروش شده‌اند و ارزش صف‌‌های فروش بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود.

چرا شستا متوقف شد؟

نماد شستا برای ارائه اطلاعاتی که هنوز نوع آن مشخص نیست، متوقف شده است. شنیده می شود احتمالا دلیل توقف نماد شستا، اطلاعات الف و مربوط به نرخ خوراک ستاره خلیج فارس باشد.

وحید روشن قلب، رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی در خصوص توقف نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی:
نماد «شستا» با توجه به اعلام ناشر مبنی بر درجریان بودن انتشار اطلاعات با اهمیت توسط ناشر متوقف شده است.

 اطلاعات مذکور به زودی توسط شرکت در سایت کدال منتشر خواهد شد.

پس از انتشار و بررسی اطلاعات توسط سازمان، زمان و دامنه نوسان بازگشایی با توجه به نوع اطلاعات و مطابق با دستور العمل معاملات مشخص خواهد شد.

شفاف سازی #شستا به استناد بند الف ماده ۱۳ دستورالعمل اجرائی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان، درخصوص تغییرات با اهمیت در عملکرد شرکتهای تحت کنترل، شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین در سهام شرکت نفت ستاره خلیج فارس، بر اساس نرخ های ابلاغی وزیر محترم نفت به شرکتهای حاضر در صنعت پالایشی،به استحضار میرساند تغییرات قیمت میعانات گازی و فرآورده های نفتی دارای تأثیر با اهمیت در عملکردمالی شرکت نفت ستاره خلیج فارس بوده که اطلاعات سود وزیان دوره مالی ۳ماهه اول سال ۱۳۹۹ آن شرکت بر اساس نرخ های ابلاغی به پیوست ارائه می گردد. عملکرد شرکت طی سه ماهه اول سال جاری از منظرسود عملیاتی و سود خالص به ترتیب به مبلغ ۸۹۱ر۲۱ و ۳۵۸ر۸ میلیارد ریال می باشد.که طبق دستورالعمل نرخ گذاری قبلی سود عملیاتی و سود خالص شرکت به ترتیب ۰۳۲ر۱۱ و ۲۱۳ میلیارد ریال برای دوره مذکور بوده است. در ضمن در راستای سیاست پذیرش در بورس شرکت های تابعه، عرضه اولیه شرکت نفت ستاره خلیج فارس تا پایان سال ۱۳۹۹ در دستور کار تاپیکو و سایر سهامداران قرار دارد.

تداوم تعلیق نمادمعاملاتی شرکت سرمایه گذاری نیرو به استناد ماده۱۹مکرر ۱/ ۱۲ مکرر ۴ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات

▪️موضوع:تداوم تعلیق نماد معاملاتی ناشر به استناد ماده ۱۹ مکرر ۱/ ۱۲ مکرر ۴ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات
پیرو انتشار اطلاعیه ادامه تعلیق نماد معاملاتی ناشر در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ به استحضار می رساند علی رغم پیگیری های انجام شده (مکاتبات پیوست) ابهامات موجود
در وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر، برطرف نشده است.
لذا تعلیق نماد معاملاتی ناشر به مدت ۱۰ روزه دیگر (تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ ) تمدید می گردد.

بازار در دقایق پایانی تغییر چشم‌گیری نداشته و هم‌چنان حجم و ارزش معاملات آن بسیار پایین است؛ شاخص کل افت بیش از ۳۶ هزار واحد را نشان می‌دهد.

#ثتوسا در بازار پایه زرد طی روز جاری با افت بیش از ۷۰ درصدی بازگشایی شد و به قیمت ۲۰۰۰ تومان رسید اما کشف قیمت آن مورد تایید ناظر قرار نگرفت و باطل شد؛ احتمالا بازگشایی فردای نماد مذکور با محدودیت دامنه انجام خواهد شد.

این خبر تکمیل می شود…

پاسخ دادن