شروع امروز بورس ۲۶ مرداد ۹۹

درخواست‌10 گانه سهامداران مورد پذیرش قرار گرفت

️کارشناسان بازار سرمایه معتقدند با فراهم شدن شرایط لازم برای حمایت از بازار و جذابیتی که در برخی سهام های اصلاح شده بوجود آمده امروزروند خروج بورس از وضعیت نزولی بسیار محتمل است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۶ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، نخستین مرحله از فروش اوراق سلف نفتی امروز در بورس انرژی آغاز می‌شود.در این مرحله بیش از ۵۵ هزار بشکه نفت با قیمت هر بشکه ۹۴۴ هزار و ۶۲۲ تومان عرضه می‌شود.

حداقل خرید برای هر نفر یک بشکه و حداکثر ۲۰ هزار بشکه است.

سررسید اوراق سلف نفتی ۲ ساله و سود آن ۱۹ درصد اسمی و بدون پرداخت دوره‌ای است.

مدیریت ابزارهای نوین مالی شرکت بورس اوراق بهادار تهران:

به اطلاع سرمایه گذاران محترم میرساند، زمان انجام معاملات در نماد معاملاتی صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم (#دارا_یکم) از ساعت ۱۲:۳۵ الی ۱۳:۴۵ می باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۲:۳۵ الی ۱۲:۴۵ می باشد.

شاخص کل کانال یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد را ترک کرد

فشار فروش در دومین روز هفته باز هم منجر به ریزش شاخص کل شد.
در کمتر از ده دقیقه ابتدایی شروع بازار، شاخص با ریزش بیش از ۲۲ هزار واحدی در جایگاه یک میلیون و ۸۸۰ هزار واحد قرار گرفته است.

نشانه‌هایی از بهبود

امروز باید منتظر متعادل شدن بازار و روان شدن معاملات پس از اصلاحات هفته گذشته و اولین روز هفته بود؛ در پایان معاملات روز گذشته شاهد بهبود وضعیت در برخی نمادها و نشانه‌هایی از تحرکات مثبت بودیم، شنیده‌هایی از گوشه و کنار بازار نیز به گوش می‌رسد مبنی‌بر اینکه حقوقی‌ها وظیفه دارند تا در جهت حمایت از بازار ظاهر شوند.

مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران:

زمان انجام معاملات در نماد معاملاتی شرکت سایپا (#خساپا) از ساعت ۱۲:۳۵ الی ۱۳:۳۵ می‌باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۲:۳۵ الی ۱۲:۴۰ می‌باشد.

زمان انجام معاملات در نماد معاملاتی شرکت تولید نیروی برق آبادان (#آبادا) از ساعت ۱۲:۴۵ الی ۱۳:۴۵ می‌باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۲:۴۵ الی ۱۲:۵۰ می‌باشد.

زمان انجام معاملات در نماد معاملاتی شرکت صنعتی زر ماکارون (#غزر) از ساعت ۱۲:۵۵ الی ۱۳:۵۵ می‌باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۲:۵۵ الی ۱۳:۰۰ می‌باشد.

زمان انجام معاملات در نماد معاملاتی شرکت تایمن سرمایه امین (#امین) از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۵:۰۰ می‌باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۴:۰۵ می‌باشد.

زمان انجام معاملات در نماد معاملاتی شرکت بهساز کاشانه تهران (#ثبهساز) از ساعت ۱۴:۱۵ الی ۱۵:۱۵ می‌باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۴:۱۵ الی ۱۴:۲۰ می‌باشد.

روز مهم برای بازار بورس

️کارشناسان بازار سرمایه معتقدند پس از سپری شدن روزهای نزولی در بازار سرمایه که از سه شنبه هفته گذشته و بدنبال اختلاف نظر میان وزارت نفت و وزارت اقتصاد در مورد ” دارا دوم” آغاز و با برخی “مولفه های روانی” دیگر تقویت شد، امروز از نظر حمایتی روز مهمی برای بازار سرمایه به حساب می آید.

️ با توجه به تحرکاتی که در پایان معاملات روز گذشته در بازار سرمایه آغاز شد، پیش بینی می شود با محدود شدن تدریجی صفهای فروش، بازار از منفی نرمال به سمت شرایط متعادل حرکت کند و سپس مثبت شود

️رشد مستمر بازار طی هفته های گذشته لزوم اصلاح در اکثر سهام ها را اجتناب ناپذیر کرده بود از این رو با اصلاح انجام شده به نظر می رسد در روز جاری رویکرد حمایتی از بازار تقویت شده و شاخصها به سمت مثبت شدن متمایل شود.

️کارشناسان بازار سرمایه معتقدند با فراهم شدن شرایط لازم برای حمایت از بازار و جذابیتی که در برخی سهام های اصلاح شده بوجود آمده امروزروند خروج بورس از وضعیت نزولی بسیار محتمل است اما در کوتاه مدت نمی توان انتظار داشت که بازار مانند گذشته رشد زیادی داشته باشد.

سهام بنیادی بخرید.

شنیده می‌شود ۱۴ هزار میلیارد تومان منابع به صندوق توسعه بازار برای حمایت از بازار تزریق شده است.

نمادهای تاثیرگذار در افت بیش از ۵۰ هزار واحدی شاخص

پاسخ دادن