شروع امروز بورس ۲۸ مهر ۹۹

شاخص کل بورس در کمتر از یک ساعت از شروع بازار با کاهش نزدیک به ۳۶ هزار واحدی کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد را ترک کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۸ مهر ۹۹

به گزاارش #اقتصادبرتر ، در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۶۱۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هفت هزار و ۶۸۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به هفت هزار و ۷۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #خودرو، #شپنا و #خساپا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام ایران خودرو ۶۲۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #ختور، #وآیند و #شاروم در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۴۳۵میلیارد تومان (۷۱درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر دو هزار و ۸۳۰میلیارد تومان (۳۷درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۶ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۲۲نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف گروه صنعتی ملی (#وملی) به ۲.۷درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۸۸۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فرآورده‌های نفتی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۶۳۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «استخراج زغال ‌سنگ» با تقاضای خرید ۵۰میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۴درصد از هشت هزار و ۲۸۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۸۱۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۴۵۷درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۰هزار و ۱۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

شاخص کل در این لحظه در سطح یک میلیون و ۴۷۷ هزار واحد قرار دارد.

نمادهای فولاد، فملی، تاپیکو از نمادهای بورسی و آریا، وسپهر و زاگرس از نمادهای فرابورسی بیشترین تاثیر را تا این لحظه در شاخص کل داشته اند.

آخرین قیمت ۴۵نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۵۱نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۵۸۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

نمادهای #خودرو، #وبملت، #شتران، #فولاد، #شپنا، #خساپا و #فملی در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

افت سنگین شاخص کل و برگشت به کانال ۱٫۴ میلیون واحدی

شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز ۵۱۷۲۷ واحد افت کرد. شاخص هم‌وزن هم با افت ۵۷۱۱ واحدی همراه شد.

ارزش معاملات این بازار در روز جاری حدود ۳۳۰۰ میلیارد تومان بود.

«فولاد»، «فارس» و «فملی» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند.

شاخص فرابورس هم ۴۴۶ واحد افت کرد که ارزش معاملات در این بازار ۲۹۰۰ میلیارد تومان بود.

پاسخ دادن