شروع امروز بورس ۶ آبان ۹۹

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۵۶۰میلیارد تومان رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۶ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، آخرین قیمت ۴۲نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۹۹نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام/صف فرآورده‌های نفتی نفس بازار را گرفته

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۵۲۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۵۴۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنچ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #شپنا، #وآیند و #وملی به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت اصفهان، ۲۸۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #ولپارس، #گدنا و #رافزا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۳۷۰میلیارد تومان (۷۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر دو هزار میلیارد تومان (۳۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۶نماد و حجم صف‌های فروش در ۹۶نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف کارخانجات مخابراتی ایران (#لکما) به ۳.۵درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«فرآورده‌های نفتی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۶۵۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «بانک‌ها و موسسات اعتبار» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۵۹۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» با تقاضای خرید پنج میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۳درصد از ۶هزار میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۶۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۳۸۸درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هفت هزار و ۶۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

همچنین نماد خساپا امروز به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف متوقف شد.

روز جاری در مجموع حدود چهار هزار و ۷۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد #خودرو، #فولاد، #فملی، #وبملت و #وبصادر به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در سومین روز معاملاتی هفته معادل ۴۴۰میلیارد تومان سهام ایران خودرو دست به دست شد، فولاد مبارکه اصفهان پس از معاملاتی به ارزش ۳۴۰میلیارد تومان دوم شد و سهام ملی صنایع مس ایران نیز به جایگاه سوم معاملات رسید. سهام بانک #دی نیز با افت پنچ درصدی قیمت پس از بازگشایی، کام سهامداران خود را تلخ کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «فلزات اساسی» تعلق داشت به طوری که ۹۶۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» با معاملات ۷۵۰میلیارد تومانی دوم شد و «خودرو و ساخت قطعات» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۱.۷درصد از کل سهام شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه (#ثباغ) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۴۵.۶درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در هفت سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۱۳نماد نخست اختصاص داشت.

پاسخ دادن