شروع امروز بورس ۸ مهر ۹۹

ارزش معاملات در یک ساعت ابتدایی حدود ۷ هزار میلیارد تومان بود و صف فروش در اکثر سهم‌ها جمع‌آوری شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۸ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/شاخص وارد کانال ۴۰۰ هزار واحدی شد.

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۳۰هزار و ۸۶۸واحدی (۲درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۴۸۵هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۵ درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۴۵ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۷۷ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۴۲۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نمادهای #وبملت، #خودرو و #فولاد در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود سه هزار میلیارد تومان رسید.

در ساعت جمع صف‌های خرید حدود ۹۰۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۹ هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به هشت هزار و ۵۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #شپنا، #وگردشح و #وزمین به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت اصفهان ۶۰۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #وسپهر، #تاپیکو و #توریل در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۶۰میلیارد تومان (۷۲درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر سه هزار و ۷۴۰میلیارد تومان (۴۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۷ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۵۵ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف حق تقدم بانک گردشگری (#وگردشح) به چهار درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

“بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش هزار و ۴۵۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه “انبوه‌سازی، املاک و مستغلات” قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن هزار و ۸۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه “محصولات شیمیایی” با تقاضای خرید ۶۵میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۷ درصد از ۱۰هزار و ۴۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع چهار هزار و ۹۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۱۳ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۵ هزار و ۲۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

ادامه صف‌نشینی پالایشی‌ها

 #شبندر با قیمت ۳۷۵۸ تومان صف فروش ۴۳ میلیونی دارد و حجم معاملات آن حدود ۱۴ میلیون سهم بوده است.

 #شپنا با قیمت ۲۴۲۱ تومان صف فروش ۲۴۶ میلیونی دارد اما تنها ۲ میلیون سهم جابجا کرده است.

 #شبریز در قیمت ۳۰۲۸ تومان صف فروش ۹ میلیونی دارد و حجم معاملات آن ۵ میلیون سهم بوده است.

در گروه فرآورده‌های نفتی #ونفت #شبهرن دو نمادی هستند که در دامنه مثبت معامله می‌شوند.

 نقشه بازار بر اساس #ارزش_معاملات

همانطور که انتظار داشتیم در حالی در بازار شاهد افزایش محسوس #تقاضا در اغلب نمادهای #دلاری_صادراتی هستیم که شاخص کل هم با بیش از ۲۸هزار واحد کاهش به سطح ۱٫۴۸۷٫۰۰۰ واحد رسیده و ارزش معاملات بورس و فرابورس مجموعا” رقم ۶۷۰۰ میلیارد را تا این لحظه نشان میدهد که #خروج_نقدینگی_حقیقی هم با رقم ۷۵۰میلیارد تومان ثبت گردیده است. این در حالیست که #ارزش صف‌های فروش در بازار به رقم ۹۰۰۰ میلیارد تومان تقلیل یافته است…

پاسخ دادن