شروع بورس امروز ۱۰ آبان ۹۹، وزش باد بهاری

ادامه روند اصلاح و صعود در بورس، سهامداران نترسند!

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۹۴۰میلیارد تومان رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۲۹۶هزار واحد قرار گرفته است.

#فولاد، #فملی و #خودرو بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #حکشتی، #شتران و #بترانس بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

شاخص بورس در دهمین روز آبان جامه سبز به تن کرد و با رشد ۱۲ هزار و ۴۰۷ واحدی دوباره به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد وارد شد.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/وزش باد بهاری در بازار با وجود روزهای سخت پاییزی

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۱۴هزار و ۱۰۹واحدی (۱.۱درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۲هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۳درصدی مواجه شد.

رشد بیش از ۱۲ هزار واحد در نیم ساعت نخست معاملات اولین روز هفته را شاهد هستیم‌.

نمادهای کوچک هم امروز مورد اقبال سهامداران قرار گرفتند و اکنون نظاره گر رشد بیش از ۱۰۰۰ واحدی شاخص هم وزن هستیم.

آخرین قیمت ۱۷۳نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۴۴نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۱میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نمادهای #شپنا، #شتران و #فولاد در گروه پرتراکنش‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۹۴۰میلیارد تومان رسید.

شاهد متعادل شدن معاملات برخی از نمادهای قطعه ساز از جمله #خدیزل و #خکرمان هستیم.

#غزر-با توجه به فک رهن کلیه اسناد ملکی و ماشین آلات شرکت صنعتی زرماکارون، ۲۲ درصد از سهام کلیه سهامداران که در توثیق شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه بود، آزاد گردید.

حقوقی‌ها حدود ۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد هفت هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۴درصد یعنی هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان یک درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بیمه وصندوق بازنشستگی»، «فرآورده‌های نفتی» و «سرمایه گذاری‌ها» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «استخراج کانه‌های فلزی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد #بپاس، #بنو و #خبهمن لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به #فخوز، #وبملت و #بپیوند معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت بیمه پاسارگاد معادل ۲۹میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی فولاد خوزستان با برتری ۲۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۰نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۹۰میلیارد تومان بود.

پاسخ دادن