شروع بورس امروز ۱۱ مرداد ۹۹

اقتصاد برتر

در شرایطی به مصاف معاملات نخستین روز کاری هفته می‌رویم که بازار چهارشنبه با فشار عرضه تحت تاثیر روند معاملات روز سه‌شنبه آغاز به کار کرد و شاخص کل نیز بواسطه دست بالای فروشنده در سهام بزرگ افت بیش از ۴٠ هزار واحدی را در یک ساعت ابتدایی ثبت کرد .

تهران – اقتصادبرتر – ۱۱ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، در تحلیل کلی وضعیت بازار باید گفت تا مادامی که بازارهای موازی در رکود باشند، نرخ سود سپرده رشد بااهمیتی نداشته باشد.

ورود بی‌سابقه پول‌ حقیقی

۴۰ روز از یک میلیونی شدن شاخص کل بورس تهران می‌گذرد و در این مدت سهامداران خرد خالص خرید ۵۵ هزار میلیارد تومانی را در دو بازار بورس و فرابورس رقم زده‌اند. در این مدت تنها چهار روز معاملاتی بازیگران عمده در نقش خریدار ظاهر شدند و در سایر روزها شاهد جولان پول‌های حقیقی در تالار شیشه‌ای بودیم.

یکی از مهم‌ترین دلایل هجوم نقدینگی بی‌سابقه به سمت تالار شیشه‌ای در یکی، دو سال اخیر تلاش صاحبان نقدینگی برای حفظ ارزش سرمایه‌هایشان است. جایی که هر روز شاهد کاهش ارزش پول ملی هستیم.

صفوف خرید بازار ونیکی پترول وبانک آبادا کسعدی فاراک غدشت ولپارس فسپا فنوال واذر پتایر قثابت وسینا حکشتی وبوعلی خکمک کاذر ایرا چدن غنوش کاوه فنورد قهکمت خپارس لخزر وبهمن شسپا امید خمحور وملی فسازان غگل البرز و در فرابورس کرمان افرا بساما سمگا مادیرا ثباغ شصدف غدیس فولای کی بی سی غگیلا غشهداب وملل زدشت پرتقاضا هستند.

به اطلاع می‌رساند؛ محدودیت حجمی (حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش) جهت نماد معاملاتی شرکت توسعه مسیر برق گیلان در نماد #بگیلان از امروز شنبه مورخ۱۳۹۹/۰۵/۱۱، به میزان ۱۰۰٫۰۰۰ سهم تعیین می‌گردد.

به اطلاع سرمایه گذاران محترم میرساند، زمان انجام معاملات در نماد معاملاتی صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم #دارا_یکم از ساعت ۱۲:۳۵ الی ۱۳:۴۵ می باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۲:۳۵ الی ۱۲:۴۵ می باشد.

زمان انجام معاملات در نماد معاملاتی شرکت سایپا #خساپا از ساعت ۱۲:۴۵ الی ۱۳:۴۵ می باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۲:۴۵ الی ۱۲:۵۰ می باشد.

زمان انجام معاملات در نماد معاملاتی شرکت ایران خودرو #خودرو از ساعت ۱۲:۳۵ الی ۱۳:۳۵ می باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۲:۳۵ الی ۱۲:۴۰ می باشد.

زمان انجام معاملات در نماد معاملاتی شرکت صنعتی زر ماکارون #غزر از ساعت ۱۴:۵۰ الی ۱۵:۵۰ می باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۴:۵۰ الی ۱۴:۵۵ می باشد.

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۹۲۰ هزار واحد قرار گرفته است.

#فولاد، #فملی و #پارسان بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #شبندر #شپنا و #وبصادر بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران:

به اطلاع می رساند،با توجه به حجم بالای معاملات در نماد معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه اصفهان (#فولاد) و پالایش نفت بندر عباس (#شبندر) زمان انجام معامله در نمادهای مذکور متعاقبا اعلام خواهد شد.

با گذشت حدود ۳۰ دقیقه از بازار، شاخص کل با رشد حدود ۲۳ هزار واحدی در محدوده ۱,۹۲۷,۷۵۶ قرار دارد.

شاخص هم وزن نیز با رشد ۵ هزار واحدی در محدوده ۵۱۲,۲۳۸ قرار دارد.

ارزش معاملات بورس و فرابورس تا این لحظه از بازار در حدود ۵ هزار میلیارد تومان می باشد.

تا این لحظه از بازار ورود پول حقیقی در حدود ۱۵۰ میلیارد تومان، که عمده آن مربوط به نمادهای #فارس #فولاد #شپنا #شتران می باشد.

صندوق بازنشستگی کشوری:

رشد ۱۶ هزار واحدی نماگر بورس در ۲۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

 از امروز شنبه ۱۱مرداد برای ۱۰۰ هزار بازنشسته و سایر خریداران، سهام مدیریت ثروت در بورس عرضه می‌شود.

پذیره نویسی صندوق مدیریت ثروت با نماد #مدیر، بزرگترین صندوق پذیره نویسی شده در بازار بورس با سرمایه اولیه ۴۰۰ میلیارد تومان در گام اول و در گام بعدی تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان است.

زمان انجام معاملات در شیفت بعد از ظهر بازار

🔹#دارایکم : از ساعت ۱۲:۳۵ الی ۱۳:۴۵

🔹#خودرو : از ساعت ۱۲:۳۵الی ۱۳:۳۵

🔹#خساپا: از ساعت ۱۲:۴۵الی ۱۳:۴۵

🔹#شستا: از ساعت ۱۳:۴۵الی ۱۴:۴۵

🔹#غزر: از ساعت ۱۴:۵۰الی ۱۵:۵۰

🔹#بگیلان: از ساعت ۱۲:۳۵ تا ساعت ۱۳:۳۰

رشد ۲.۳ درصدی ارزش سهام عدالت در بازار سهام امروز

طی معاملات امروز بازار سرمایه، ارزش #سهام_عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۹ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان افزایش یافت. بنابراین قیمت فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت ۵ میلیون و ۸۴۴ هزار تومان است.

درج نماد شرکت صنعتی غذایی کورش در بورس اوراق بهادار

با توجه به موافقت هیئت ‌پذیرش اوراق بهادار با پذیرش سهام شرکت صنعت غذایی کورش (سهامی عام) در بورس اوراق بهادار تهران از تاریخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ شرکت صنعت غذایی کورش به‌ عنوان پانصد و چهل و ششمین شرکت پذیرفته ‌شده در ﺑﺨﺶ «محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر» با نماد «#غکورش» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج می‌گردد.

شرکت صنعت غذایی کورش با نماد #غکورش در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

وضعیت بازارهای معاملاتی سهام امروز شنبه ۱۱ مرداد

ارزش مجموع معاملات امروز به ۲۳,۸۲۵ میلیارد تومان رسید.

پاسخ دادن