شروع بورس امروز ۱۲ آبان ۹۹

اقتصاد برتر

حقوقی ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۲۲۰میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند و نمادهای #خساپا، #غزر، #خگستر، #وبملت و #فولاد در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۲ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، آخرین قیمت ۶۶نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۲۹نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۵۶۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار میلیارد تومان بوده است. بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و ۵۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #دی، #وملی و #وآیند به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک دی ۳۳۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #جوین، #سدبیر و #گدنا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع حدود ۳۸۰میلیارد تومان (۶۷ درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۶۰۰میلیارد تومان (۳۹ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۷نماد و حجم صف‌های فروش در ۸۱ نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف کاشی سعدی (#کسعدی) به ۱۰.۵درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۵۵۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش ۵۱۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «زراعت و خدمات وابسته» با تقاضای ۹۰میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۵درصد از چهار هزار و ۶۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۳۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۳۵۰درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به پنج هزار و ۹۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

نمای نسبتا متعادل بازار سرمایه

با وجود آنکه نمای کلی بورس، بازار را متعادل نشان می دهد، اما عرضه سنگین در نمادهای شاخص ساز و بزرگ باعث شد تا بازار ریزشی ۱۳ هزار واحدی را تا این لحظه شاهد باشد.
شاخص کل در این لحظه به یک میلیون و ۲۶۶ هزار واحد رسیده و فاصله کمی با حمایت یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحدی دارد.

ای خبر تکمیل می شود…

پاسخ دادن