شروع بورس امروز ۱۳ مهر ۹۹

درخواست‌10 گانه سهامداران مورد پذیرش قرار گرفت

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۵ واحد قرار گرفته است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۳ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وملی، #ثشاهد و #ونیرو به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه صنعتی ملی ۵۹۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #وآیند، #وسپهر و #سمگا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۵۰۰میلیارد تومان (۷۵ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر دو هزار میلیارد تومان (۴۱ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۶ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۰۲ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف سرمایه‌گذاری نیرو (#ونیرو) به سه درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۸۱۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۳۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» با تقاضای خرید ۵۶۰میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۷ درصد از حدود هفت هزار میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و ۵۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۲۶ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۲هزار و ۵۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام/صفوف خرید چندان سنگین نیستند.

فوری و مهم برای #خساپا

محمدعلی بیدار معاون اقتصادی سایپا: صندوق بازارگردانی سهم آشنا به عنوان بازارگردان «خساپا» انتخاب شده است.

این اطمینان را به جامعه خواهیم داد که ارزش سهم به پیک قیمتی خود برخواهد گشت.

نبض بازار در گروه محصولات شیمیایی

گروه محصولات شیمیایی که در روزهای اخیر بیشترین حجم معاملات مثبت را داشته‌اند امروز به عنوان نمادهای اصلی در افت شاخص وارد میدان شدند.

 #تاپیکو در کف روزانه با قیمت ۲۱۸۰ تومان و #فارس در منفی ۴ درصد با قیمت ۲۹۵۳ تومان از جمله نمادهای شاخص‌ساز بازار هستند.

 #زاگرس #آریا #شگویا #پارسان #نوری #شغدیر #کرماشا #پارس #مارون #جم #شخارک #جم‌پیلن #شیراز از جمله نمادهای مطرح این گروه هستند که در دامنه منفی معامله می‌شوند.

 #پترول در دامنه ۳ تا ۴ درصد و قیمت ۱۹۲۸ تومان حجم معاملات ۲۴۰ میلیونی را پشت سر گذاشته و هم‌‌اکنون معاملات آن روان است.

#ثغرب با صف فروش بیش از ۷ میلیونی بازگشت؛ قیمت ۱۳,۶۶۸ ریال

#شپنا در آستانه بالا قیمتی با افزایش تقاضا روبه روست
#شبندر، #شاوان، #شبریز بر مدار مثبت

پاسخ دادن