شروع بورس امروز ۱۴ آبان ۹۹

شاخص کل بورس با رشد ۲۰ هزار واحدی تا ساعت ۹:۵۰ امروز به عدد ۱ میلیون ۲۸۵ هزار واحد رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات / اولین واکنش مثبت به اخبار انتخابات آمریکا بورس را سبزپوش کرد

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۲۰هزار و ۴۲۶واحدی (۱.۶درصد) در ارتفاع یک میلیون و۲۸۴هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش۰.۳ درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۵۸نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۲۷نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقوقی ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۴۷میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند و نمادهای #خودرو، #شپنا و #شتران در گروه پر تراکنش های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به دو هزار و ۲۵۰میلیارد تومان رسید.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بازار سهام/ زمزمه‌های پیروزی ترامپ صفوف فروش را خلوت کرد

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۵۷۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش دو هزار و ۹۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وملی، #وشهر و #ثشاهد به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه صنعتی ملی ۲۲۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #فملی، #فولاد و #جوین در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۷۸۰میلیارد تومان (۵۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان (۴۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳۴نماد و حجم صف‌های فروش در ۶۴نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان (سدبیر) به ۶.۵درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش ۳۶۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش ۳۵۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «فلزات اساسی» با تقاضای خرید ۳۸۵میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۱درصد از چهار هزار و ۴۷۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۲۶۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۹۸درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۷۲۰میلیارد تومان خواهد رسید.

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/پس از ده روز، بالاخره حقیقی‌ها دست به خرید شدند.

حقیقی‌ها امروز حدود ۵۵۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند . ارزش کل معاملات خرد ۶هزار و ۷۸۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۹درصد یعنی ۶هزار و ۲۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان هشت درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری»و «بیمه و صندوق بازنشستگی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد #فملی، #فولاد و #شپنا لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به #وشهر، #دی و #بپارس معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت ملی صنایع مس ایران معادل ۸۷میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک شهر با برتری ۱۰۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۹۵ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۵۳ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۸۷۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۰۰ میلیارد تومان بود.

پاسخ دادن