شروع بورس امروز ۲۱ آبان ۹۹

ادامه روند اصلاح و صعود در بورس، سهامداران نترسند!

شاخص کل بورس با رشد ۳ هزار واحدی، امروز چهارشنبه ۲۱ آبان کار خود را آغاز کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۴هزار واحد قرار گرفته است.

#فولاد، #نوری و #حکشتی بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #شبندر، #وبصادر و #جم بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/شاخص همانند روز گذشته دقایق ابتدایی را صعودی ادامه می‌دهد

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد هزار و ۶۵۳واحدی (۰.۱درصد) در ارتفاع یک میلیون و۲۱۳هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۱درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۷۹نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۰۳نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقوقی ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۷۰میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند و نمادهای #حکشتی، #خگستر و #خودرو در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۵۰۰میلیارد تومان رسید.

تایرسازان صف خرید

خبر مثبت در جهت آزادسازی قیمت تایر سبب شده تا نمادهای #پکرمان #پکویر #پاسا و #پتایر صف خرید شوند.

 #پسهند و #پیزد در کف روزانه صف فروش شده‌اند!!!

روز جاری در مجموع بیش هفت هزار و ۶۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد #خودرو، #خگستر، #شبندر، #وبصادر و #حکشتی به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در آخرین روز هفته حدود ۵۳۰میلیارد تومان سهام ایران خودرو دست به دست شد، گسترش‌ سرمایه‌گذاری‌ ایران‌ خودرو پس از معاملاتی به ارزش ۲۸۰میلیارد تومان دوم شد و سهام پالایش نفت بندرعباس نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان (#پترول) پس از بازگشایی ۴.۱درصد رشد قیمت را تجربه کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که حدود هزار و ۳۳۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات ۷۹۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز هفت درصد از کل سهام حمل‌ونقل‌ توکا (#حتوکا) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۳۰.۵درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۳سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۸نماد نخست اختصاص داشت.

پاسخ دادن