شروع بورس امروز ۲۱ مهر ۹۹

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام/ ورق برگشت؛ صف‌های فروش سنگین شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت سه هزار و ۶۰۱واحدی (۰.۲ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۵۹۳هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش حدود ۰.۱ درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۳۴۹نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۶۹نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۱۶میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نمادهای #وبملت، #فولاد، #خودرو، #فملی، #وتجارت، #خساپا و#وبصادر در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس و نمادهای #وپویا، #دی، #ذوب و #شگویا در گروه پربیننده‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به سه هزار و ۳۵ میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۹ و ۴۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۲۸۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و ۳۳۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و ۵۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وملی، #گشان و #حکشتی به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه صنعتی ملی، ۴۹۰ میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #دی، #خودرو و #رانفور در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۲۲۰میلیارد تومان (۵۴ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر هزار و ۸۲۰میلیارد تومان (۵۵ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۴۷ نماد و حجم صف‌های فروش در ۵۶ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف کارخانجات مخابراتی ایران (#لکما) به ۳.۸ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«فلزات اساسی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۳۳۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «دباغی،پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۹۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «خودرو و ساخت قطعات» با تقاضای خرید حدود ۲۰۰میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۹ درصد از پنج هزار و ۶۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و ۴۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۶۳ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۹هزار و ۴۰میلیارد تومان خواهد رسید.

نمای بازار در پایان نیمه اول معاملات/ بازار به نفس زدن افتاد

افت ۸هزار واحدی شاخص کل (۰.۵درصد) آن را در ارتفاع یک ملیون و ۵۸۸هزار واحد قرار داد.
شاخص هم وزن با ۰.۱درصد کاهش رو‌به‌رو شد.
ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس از ۹ هزار و ۱۹۰میلیارد عبور کرد.
۱۱۶میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی
رشد بیش از یک درصد ۱۷۴نماد و افت بیش از یک درصد ۳۸۸نماد

پاسخ دادن