شروع بورس امروز ۲۳ مهر ۹۹

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام/خودرویی ها در ترافیک فروش؛ #تاپیکو، #شتران و #شپنا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #خودرو، #فولاد و #اخابر بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ مهر ۹۹

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۶۲۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۸۴۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و ۲۲۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #خودرو، #حکشتی و #وملی به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام ایران خودرو، ۵۷۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #وآیند، #رانفور و #غنوش در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۸۶۰میلیارد تومان (۵۳درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر دو هزار و ۲۵۰میلیارد تومان (۴۷درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳۶نماد و حجم صف‌های فروش در ۸۲نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف گروه صنعتی ملی (#وملی) به ۲.۵درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش هزار و ۳۶۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۴۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «ساخت دستگاه و وسایل ارتباطی» با تقاضای خرید ۲۵۵میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۸درصد از ۶هزار و ۴۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و ۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۱۰ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۹هزار و ۵۳۰میلیارد تومان خواهد رسید.

نمای بازار در پایان نیمه اول معاملات/دوباره فروش از خرید پیشی گرفت

افت ۱۷هزار و ۳۲۲ واحدی شاخص کل (۱.۱درصدی) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۵۶۲ هزار واحد قرار داد.
شاخص هم وزن با ۰.۶ درصد افت رو به رو شد.
ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس از ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد عبور کرد.
۱۴۳ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی
رشد بیش از یک درصد ۱۵۱ نماد و افت بیش از یک درصد ۴۱۶ نماد

این خبر تکمیل می شود…

پاسخ دادن