شروع بورس امروز ۲۹ مرداد ۹۹

اقتصاد برتر

تا این لحظه شاخص کل با افت ۳۰ هزار واحدی به کانال یک میلیون و ۷۹۲ هزار واحدی عقب‌نشینی کرده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، بازار آخرین روز معاملاتی هفته را هم‌چنان با برتری عرضه بر تقاضا آغاز کرد اما حجم معاملات در اکثر نمادها پایین است؛ با اصلاحات اخیر صف فروش شدن برخی نمادها توجیه ندارد و بسیاری از فعالان صبور بازار منتظر مثبت شدن و شروع دوباره روند صعودی هستند.

آخرین روز معاملاتی هفته و ادامه روند پرعرضه بازار

درحالی که بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کردند روند بازار از اواسط هفته جاری به حالت نرمال و صعودی بازگردد ، در آخرین روز معاملاتی نیز شاهد افزایش قابل توجه عرضه‌ها هستیم.

 شاخص کل با افت بیش از ۲۳ هزار واحدی رو به رو شده است و در این افت #فارس #خودرو #ومعادن #حکشتی بیشترین تاثیر منفی را داشته‌اند.

 روند بازار درگیر هیجانی کاذب شده است و مادامی که حمایت حقوقی‌ها به صورت واضح در بازار به چشم نخورد عرضه از سوی حقیقی نیز ادامه دارد.

فشار عرضه در خودرو و خساپا بورس را منفی خواهد کرد؟

تشکیل صف فروش سنگین در نمادهایی چون خودرو و خساپا احتمالا منجر به بازگشایی منفی #بورس خواهد شد.

در طرف تقاضا نمادهای #عرضه_اولیه اخیر نظیر ثبهساز، ولپارس و امین در کنار نماد بانکی وپارس بیشرین صف خرید را دارند.

توقف نمادهای #وخارزم، #خبهمن به علت افشای اطلاعات بااهمیت

ریزش ۲۱ هزار واحدی نماگر بورس در ۲۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۸۰۳ هزار واحد قرار گرفته است.

#فارس، #خودرو و #ومعادن بیش‌ترین تأثیر منفی و نمادهای #ونیکی، #کنور و #غزر بیشترین اثر مثبت را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات / بورس آن روی دیگر خود را نشان داد

 در ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۲۷ هزار و ۴۰۰ واحدی (۱.۵ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۷۹۸ هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۹ درصدی مواجه شد.

 آخرین قیمت ۴۶ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۲۵ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

 حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۸۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نمادهای #فولاد، #شپنا و #خودرو در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

 ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسید.

شاخص کل کانال ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ واحدی را مجددا” از دست داد..

ازار امروز در نیمه اول تبعات عرضه ها در نیمه دوم بازار دیروز است……

تا این لحظه شاخص کل با افت ۳۰ هزار واحدی به کانال یک میلیون و ۷۹۲ هزار واحدی عقب‌نشینی کرده است.

1 پیام

  1. اولین ابر حباب بورس ایران توسط دولت شکل گرفت
    بورس آمریکا دوبار در سالهای ۱۹۲۹ (شاخص از متوسط ۲۰۰ به ۳۸۰ رفت یعنی ۹۰ درصد حباب) و ۱۹۸۷ (شاخص از متوسط ۱۸۰۰ به ۲۷۰۰ رفت یعنی ۵۰ درصد حباب)، بورس شانگهای در تاریخهای ۲۰۰۷ (شاخص از متوسط ۲۵۰۰ به ۶۰۰۰ واحد رفت یعنی ۲۴۰ درصد حباب) و ۲۰۱۵ (شاخص باز از متوسط ۲۵۰۰ به ۵۰۰۰ واحد رفت یعنی ۲۰۰ درصد حباب)، بورس ژاپن سال ۱۹۹۰ (شاخص از متوسط ۲۴۰۰ به ۳۸۰۰ رفت یعنی ۶۰ درصد حباب) و بورس عربستان سال ۲۰۰۶ (از متوسط کمتر از ۸۰۰ به ۲۰۰۰ واحد رفت یعنی بیش از ۲۰۰ درصد) دارای حباب شدند
    اما بورس ایران باید بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار واحد در سال ۱۳۹۹ می شد که تا ۲۰۰۰ هزار واحد هم رفت بدون درنظر گرفتن تورم دلار بیش از ۵۰۰ درصد و با لحاظ افزایش دلار بیش از ۳۰۰ درصد حباب داره

پاسخ دادن