شروع بورس امروز ۸ آذر ۹۹

درخواست‌10 گانه سهامداران مورد پذیرش قرار گرفت

بازار در اولین روز هفته در اکثریت نمادها با عقب نشینی خریداران آغاز بکار کرد اما بنظر رفته رفته شاهد بهبود معاملات باشیم.

تهران – اقتصادبرتر – ۷ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، در پیش‌گشایش بازار امروز #وتوکا #شستا #سیمرغ #ولپارس در صدر تقاضاهای بورس و #وملی #خساپا #خودرو در صدر عرضه‌های بورس قرار گرفته‌‌اند.

 در فرابورس هم شاهد افزایش تقاضا برای خرید #کگهر #رافزا #بنو و #زدشت هستیم.

در گروه بانکی ها نماد #وتجارت با رشد بیش از ۳ درصد در حال داد و ستد است. #وبملت با افزایش تقاضا به مدار مثبت رسید. #دی رشد ۱ درصد دارد. #وبصادر در قیمت ۳۸۸ تومان در حال داد و ستد است.

در گروه خودرویی ها نماد #خساپا در قیمت ۲۸۴ تومان قرار دارد و #خودرو در قیمت ۳۸۶ تومان داد و ستد می شود. #خگستر افت ۳ درصد دارد.

در گروه فرآورده های نفتی #شپنا در قیمت ۱۷۹۵ تومان با رشد ۱ درصد دنبال می شود. #شبندر افت ۳ درصد دارد. #شبریز افت ۴ درصد دارد. #شتران در قیمت ۱۴۳۹ تومان داد و ستد می شود. #شاوان در سقف قیمت روزانه قرار دارد.

در گروه تجهیزاتی روند معاملات در #فاراک بهبود یافته است. محدوده ۸۰۰ – ۸۱۰ تومانی هدف کوتاه‌مدتی سهم خواهد بود. اما در #چدن روند معاملات بهتری را شاهد هستیم. این سهم در صورت گذر از مقاومت ۳٫۲۰۰ تومانی تحت تاثیر الگوی دوقلوی معکوس راهی قیمت‌های ۴٫۲۰۰ تومانی خواهد شد و در این مسیر #فسازان را با خود همراه خواهد کرد.

 در گروه رادیویی ۲ نماد #اخابر و #همراه را داریم که این روزها معاملات روان‌تر و بهتری را تجربه می‌کنند. عدم افزایش نرخ مکالمه در دولت یازدهم و دوازدهم این انتظار را ایجاد نموده که برای سالهای آتی شاهد افزایش نرخ جدی در این صنعت باشیم. بنابراین به دید بازه زمانی ۲ ساله هر سهم پتانسیل رشد خوبی خواهند داشت.

 در گروه حمل‌ونقلی، #حکشتی بالاخره لنگر خود را جمع کرد و پس از سقوط ۷۰ درصدی به مدار رشد بازگشت. محدوده ۳٫۲۰۰ تومانی هدف کوتاه‌مدتی سهم خواهد بود. اما در #حسینا شاهد شکست خط روند نزولی و حمله‌ور شدن سهم به سقف تاریخی ۸٫۰۰۰ تومانی هستیم. حسینا می‌تواند تا سطوح ۱۱٫۰۰۰ تومانی هم رشد کند و البته در این مسیر #حتاید هم او را همراهی خواهد کرد.

#فوکا صدرنشین عرضه در پیش گشایش
#صف_فروش

#شستا با افت بیش از ۴ درصدی به قیمت ۲۶۷۰ تومان رسیده و جابجایی ۳۵ میلیون سهم را تا این لحظه تجربه کرده است.

رشد هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۳۶۹هزار واحد قرار گرفته است.

#فولاد، #وپارس و #وتجارت بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #شستا، #خودرو و #شبندر بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات/ شاخص کل، هفته جدید را مثبت آغاز کرد

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۹هزار و ۲۰۰واحدی (۰.۷درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۷۶هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش ۰.۷درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۲۶۴نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و۹۶نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۴۷میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار کردند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع تقریبا به چهار هزار و ۶۰۰میلیارد تومان رسید.

رشد ۲۳ هزار و ۵۵۰ واحدی بورس

در پایان معاملات امروز بورس تهران، شاخص کل با رشد ۲۳ هزار و ۵۵۰ واحدی (۱.۷ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۰هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص‌ هم‌وزن نیز ۱.۶ درصد رشد کرد. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود ۱۹ هزار و ۲۹۰ میلیارد تومان رسید.

پاسخ دادن