شروع بورس امروز ۸ مرداد ۹۹

چشم سهامداران در بازار امروز به معاملات لیدرهای بازار دوخته شده است. نمادهای شاخص‌سازی که روز گذشته با حجم بالای عرضه مواجه شدند، امروز نقش تعیین کننده‌ای در مثبت یا منفی شدن شاخص کل خواهند داشت.

تهران – اقتصادبرتر- ۸ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، با توجه به اینکه در پایان معاملات روز گذشته عرضه‌ها افزایش یافته و حتی برخی نمادهای پرطرفدار همانند خوردویی‌ها به صف فروش هم رسیدند، انتظار می‌رود بازار امروز با افت قابل توجهی شروع شود.

از یک سو بازارهای موازی تحرک خاصی در هفته اخیر نداشته‌اند. تب بالا و پایین شدن دلار فروکش کرده است و بر خلاف هفته گذشته، افت و خیز قابل توجهی نداشته است. بازار طلا هم به نوسان اونس چشم دوخته است و نرخ دلار در بازار آزاد کمتر از عامل دیگر در قیمت طلا و سکه تاثیر گذاشته است. شرایط بازارهای دیگر همانند مسکن و خودرو همانند قبل بوده و بر جذابیت آن افزوده نشده است. در نتیجه همچنان بازار سرمایه، بازاری است که بیشترین توجه را به خود معطوف ساخته است.

از سوی دیگر جریان ورود نقدینگی به بورس علیرغم اصلاح های اخیر همچنان ادامه داشته است. با توجه به این موضوع پتانسیل عبور از شاخص ۲ میلیون واحدی در حال قدرت گرفتن است و دور از انتظار نخواهد بود که در معاملات هفته آینده، این مقاومت روانی شکسته شود.
در معاملات امروز احتمال دارد دو نیمه متفاوت داشته باشیم. نیمه نخست به خالی شدن هیجان فروشندگان اختصاص خواهد داشت. نمادهایی همانند «فولاد»، «فملی» و «فارس» با افت قیمت و حتی صف فروش کار خود را آغاز خواهند کرد اما اگر تقاضا در این نمادهای شاخص‌ساز افزایش یابد، می تواند حجم تقاضا در کل بازار را افزایش دهد و در این صورت نیمه دوم معاملات، روند بازار صعودی خواهد شد. در این حالت شرایط برای فتح شاخص ۲ میلیون واحدی هم مهیا خواهد شد. از سمت بازارهای جهانی نیز سیگنال خاصی صادر نشده است و اکثر فلزات پایه و همچنین نفت در محدوده‌ای در حال نوسان هستند که روز گذشته دادوستد می‌شدند.

و اما در بین تک سهم های ارزنده و دارای فاند قوی بنیادی بازار، میتوان به کپرور،کگل،کاوه و … اشاره داشت نمادهایی که بزودی با اقبال بازار و صف خرید مواجه خواهند بود.

با این حال مهم‌ترین چالشی که امروز پیش روی روند معاملات قرار دارد، اختلال هسته معاملات است که می‌تواند بازار را از نفس بیندازد.

عرضه اولیه #غزر

زمان ثبت سفارش: امروز چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۱:۳۰
حداکثر سهام برای هر شخص حقیقی و حقوقی: ۱۵۰ سهم
قیمت هر سهم: از ۳۷,۷۵۰ ریال الی ۳۹,۷۵۰ ریال
حداکثر نقدینگی مورد نیاز: ۵,۹۶۲,۵۰۰ ریال

مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران:

به اطلاع کلیه فعالان بازار می رساند، زمان انجام معاملات در نماد معاملاتی شرکت های تولید نیروی برق آبادان (#آبادا) و لیزینگ پارسیان (#ولپارس) از امروز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ طبق روال عادی معاملات در زمان عادی جلسه معاملاتی (۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰) سفارش‌گیری و معامله خواهند شد

مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران:

به اطلاع می رساند نماد معاملاتی شرکت گسترش‌سرمایه‌گذاری‌ایران‌خودرو (#خگستر) با توجه به تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام، به مدت ۶۰ دقیقه در وضعیت سفارش گیری قرار می گیرد و سپس معاملات در دامنه نوسان فعلی ادامه خواهد یافت.

صفوف خرید بازار در پیش گشایش:

#ونیکی #پترول #برکت #آبادا #غدشت #ونفت #کسعدی #ثشاهد #حکشتی #فاراک #ثاخت #کاوه #ولپارس #وسینا #خگستر #وملی #همراه #قثابت #وبوعلی #خکمک #غنوش #فایرا #پتایر #خچرخش #فنورد #خمحور #امید #کدما #رانفور #فجر #تایرا #غمارگ #وتوصا #وآذر #غگل #فسازان
در فرابورس
#بزاگرس #کرمان #دی #مادیرا #بساما #ذوب #افرا #کی‌بی‌سی #فولای #غدیس #تبرک #زدشت #غگیلا پرتقاضا هستند.

#ورازی
تعلیق نماد معاملاتی ناشر به استناد بند ۷ ماده ۱۳مکرر۲ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران

#رمپنا
تعلیق نماد معاملاتی ناشر به استناد ماده ۱۹ مکرر ۱/ ۱۲ مکرر ۴ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات

موضوع: تعلیق نماد معاملاتی ناشر به استناد ماده ۱۹ مکرر ۱/ ۱۲ مکرر ۴ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات

به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر ، نماد معاملاتی حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ تعلیق می گردد.

تامین سرمایه امین درج نماد شد

شرکت “تامین سرمایه امین” با نماد «امین» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران (در بخش فعالیت­های جنبی واسطه­ گری های مالی) درج شد.

اطلاعیه درخصوص صندوق سرمایه گذاری
به اطلاع سرمایه گذاران محترم میرساند، زمان انجام معامله در نماد معاملاتی صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم (دارا یکم) از ساعت ۱۲:۳۵ الی ۱۳:۴۵ می باشد. همچنین دوره سفارش گیری در نماد مذکور از ساعت ۱۲:۳۵ الی ۱۲:۴۵ می باشد.

اطلاعات عرضه اولیه #غزر در یک قاب

تایم سفارش گذاری ۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰ میباشد.

پسته ی بورسی در حوالی صفر معاملاتی…

نمادهای #غمینو، #شگویا، #اوان، #غفارس، #حبندر، #وسالت بازگشایی می شوند

پابرجایی صف خرید ۲۸۰ میلیون سهمی #پترول در قیمت ۱۷۷۱ تومان

این خبر تکمیل می شود……….

2 نظر از مردم

  1. سلام ۱۳ خرداد سهامم رو به بانک ‌انصار فروختم ‌و تا امروز ۸ مرداد حتی یک‌ ریال برام‌ نریختن شماره شبام درسته پارسال سودسهام برام‌ ریختن شماره تلفن به نام خودمه نمیدونم چرا بعد حدودا دوماه برام‌ پول نمیریزن درضمن به ۱۵۶۹ زنگ زدم میگه کارگزاریت بانک انصاره و هیچ‌ جای دیگه ای نمیتونم بفروشم چندروز پیش مسئول کارگزاری بانک‌ انصار گفت برای ۳۰درصد سهام یک میلیونی ۶ میلیون واریز میکنیم الان ۳۰ درصد سهام یک تومنی ۱۲ میلیون میشه چرا میخان نصف واریز کنن؟؟؟ یعنی کسی نیست نظارت کنه؟؟ من ‌معلول و تحت پوشش بهزیستی ام تمام ‌امیدم به همین پول سهامه که متاسفانه بانک انصار میخاد نصف پول من برداره توروخدا به دادم برسید

پاسخ دادن