شروع پرقدرت بورس ۱۹ مرداد ۹۹

اقتصاد برتر

در آغاز معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بورس در کمتر از یک ساعت بیش از ۲ درصد رشد داشته تا به روند صعودی هفته قبل خود ادامه دهد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با رشدی حدود ۴۵ هزار واحد در کمتر از یک ساعت روند صعودی هفته گذشته خود را ادامه داد. رشد ۲٫۲ درصدی شاخص کل در حالی رخ داده که شاخص کل هم‌وزن کمتر از یک درصد رشد داشت.

در جریان معاملات اول وقت امروز، بیش از ۵۸۰ هزار معامله صورت گرفت که طی آن بیش از ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۵۷ هزار میلیارد ریال دادوستد شده است. سه نماد فارس، فملی و شپنا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشته‌اند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که قرار است نمادهای وتجارت و فولاد نیز امروز بازگشایی شود و احتمالا بازگشایی مثبت آن روند صعودی شاخص را شدیدتر کند. در میان گروه‌های صنعتی نیز بانکی‌ها، فراورده‌های نفتی و سرمایه‌گذاری با افزایش تقاضا مواجه شده‌اند. گروه مواد غذایی و آشامیدنی اما فشار شدیدی را تجربه می‌کند.

همچنین همانند روزهای قبل نیز برخی نمادها بعد از ساعت عادی معاملات بورس دادوستد خواهند شد که در میان آنها دو نماد خودرو شستا نیز حضور دارند.

بازار سهام امروز در حالی آغاز شده که شاخص کل بورس تهران هفته گذشته ۶٫۸ درصد رشد داشته و پیش‌بینی‌ها نیز حاکی از تداوم این رشد در این هفته است.

نمادهای تاثیرگذار بورس را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

نمادقیمت پایانیتاثیر
فارس۳۳,۷۷۰۶۱۳۰٫۱۸
فملی۳۳,۰۰۰۴۱۹۶٫۳۴
شپنا۵۰,۴۱۰۳۲۶۸٫۰۱
شتران۵۰,۵۱۰۲۸۱۹٫۴۶
تاپیکو۲۴,۹۲۰۲۵۶۷٫۶۸
حکشتی۸۳,۴۷۰۲۲۸۵٫۲۹
وغدیر۲۴,۷۸۰۲۲۶۸٫۳۸

همچنین شاخص کل فرابورس با رشد ۲۳۱ واحدی وارد کانال ۲۱ هزارو۳۵۳  واحدی شد.

نمادقیمت پایانیتاثیر
ذوب۱۰,۶۴۰۳۸٫۱۴
دی۷۶,۴۹۴۳۵٫۶۹
بپاس۷۹,۸۵۶۲۵٫۸۸
هرمز۱۳,۹۶۰۲۵٫۵۵
شگویا۲۷,۸۸۵۲۱٫۰۹
زاگرس۱۸۰,۸۶۰(۲۰٫۰۸)
ومهان۲۷,۳۹۴۱۹٫۳

شاخص کل بورس امروز در دومین ساعت معاملات با رشد روبه‌رو شد و تا ساعت ۱۱ صبح با رشد ۴۵ هزار و ۶۸۱ واحدی روبه‌رو و به ۲ میلیون و ۷۹ هزار و ۸۷۵ واحد رسید.

درحال‌حاضر ارزش بازار ۷۷ میلیون ۸۲۵ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۱۰۰ هزار و ۹۸۵ میلیارد ریال و حجم معاملات ۴ هزار و ۱۷۸ میلیارد سهم است.

ضمن اینکه شاخص هم وزن نیز همانند شاخص کل با رشد روبه‌رو شد و به ۵۳۴ هزار ۳۲۲ واحد رسید.

بورس20

پاسخ دادن