شرکت دارویی فایزر واکسن کرونا تولید کرد

شرکت دارویی فایزر واکسن کرونا تولید کرد

رویترز نوشت: Pfizer و شریک آلمانی BioNTech SE اولین دارویی هستند که داده های موفقیت آمیز آزمایش بالینی واکسن ویروس کرونا را منتشر کردند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، Pfizer و شریک آلمانی BioNTech SE اولین دارویی هستند که داده های موفقیت آمیز آزمایش بالینی واکسن ویروس کرونا را منتشر کردند. این شرکت ها گفتند که تاکنون هیچ نگرانی جدی در زمینه ایمنی پیدا نکرده اند و انتظار دارند در ماه جاری برای استفاده اضطراری از واکسن مجوز ایالات متحده را بگیرند.

در صورت مجاز بودن ، در ابتدا تعداد دوزها محدود می شود و س questionsالات زیادی از جمله مدت زمان محافظت از واکسن باقی می ماند. با این حال ، این خبر امیدوار است که سایر واکسن های COVID-19 نیز در حال تولید موثر باشند.

آلبرت بورلا ، رئیس و مدیر اجرایی Pfizer ، گفت: “امروز یک روز عالی برای علم و بشریت است.”

“ما در حال رسیدن به این نقطه عطف مهم در برنامه تولید واکسن خود هستیم در حالی که جهان با ثبت میزان جدیدی از عفونت ، بیمارستانهایی که ظرفیت بالاتری دارند و اقتصادی که برای بازگشایی تلاش می کنند ، بیشترین نیاز به آن را دارد.”

Pfizer انتظار دارد مجوز گسترده ای از واکسن برای افراد ۱۶ تا ۸۵ ساله در ایالات متحده دریافت کند. برای انجام این کار ، به دو ماه اطلاعات ایمنی از حدود نیمی از ۴۴۰۰۰ شرکت کننده در مطالعه نیاز دارد ، که انتظار می رود اواخر این ماه باشد.

پس از اعلام این خبر ، شاخص MSCI در بازارهای سهام جهانی به بالاترین رکورد رسید. سهام Pfizer در نیویورک ۶٪ بیشتر نشان داده شد ، در حالی که سهام BioNTech در ایالات متحده ۱۸٪ رشد کرد.

سهام سایر تولیدکنندگان واکسن COVID-19 که در مرحله نهایی آزمایش قرار دارند نیز با افزایش ۰٫۵٪ AstraZeneca در لندن واکنش نشان دادند در حالی که جانسون و جانسون ۲٫۶٪ در تجارت قبل از بازار و Moderna 1.8٪ جلوتر از زنگ ایالات متحده به دست آوردند.

بیل گروبر ، یکی از برترین دانشمندان واکسن سازی Pfizer ، در مصاحبه ای گفت: “من نزدیک به وجد هستم.” “این یک روز عالی برای سلامت عمومی و این امکان است که همه ما را از شرایطی که اکنون در آن قرار داریم خارج کنیم.”

۱٫۳ میلیارد دلار
Pfizer و BioNTech قراردادی ۱٫۹۵ میلیارد دلاری برای تحویل ۱۰۰ میلیون دوز واکسن از ابتدای امسال با دولت ایالات متحده منعقد کرده اند. آنها همچنین با اتحادیه اروپا ، انگلیس ، کانادا و ژاپن به توافق نامه های توافق رسیده اند.

واکسن کرونای در دست ساخت ما تست مرحله سوم را احتمالا تا هفته سوم نوامبر به پایان خواهد رساند!

شرکت داروسازی فایزر می‌گوید واکسن کرونای این شرکت در بیش از نود درصد موارد از انتقال ویروس کرونا پیشگیری کرده است.

فایزر می‌گوید نتایج اولیه مرحله سوم کارآزمایی بالینی -که هنوز در جریان است- نشان می‌دهند این واکسن در نود موارد در پیشگیری موفق بوده و مصونیت به کرونا هفت روز بعد از تزریق نوبت دوم و ۲۸ روز بعد از نوبت اول حاصل شده است.

این شرکت آمریکایی همچنین گفت در آخرین مرحله کارآزمایی بالینی هیچ عارضه جانبی جدی‌ای مشاهده نشده است.

فایزر این واکسن آزمایشی را با همکاری شرکت بیواِن‌تِک ساخته است.

آلبرت بورلا مدیرعامل و رئیس فایزر در بیانیه‌ای نوشت: “اولین نتایج از مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا شواهدی هستند از اینکه واکسن ما قادر است از کرونا پیشگیری کند.”

“ما قدم قابل‌ملاحظه‌ای برای عرضه واکسن کرونا به مردم دنیا برداشتیم، واکسنی که برای پایان دادن به این بحران سلامت جهانی به آن اینقدر نیاز است.”

“ما به نقطه عطفی در برنامه تولید واکسن‌مان نزدیک می‌شویم آن هم در زمانی که دنیا بیشترین نیاز را به آن دارد.”

در مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن فایزر به ۴۳۵۰۰ نفر در شش کشور دنیا تزریق شده است.
شرکت‌های سازنده قصد دارند درخواست صدور مجوز اضطراری کنند که تا آخر این ماه میلادی از این واکسن استفاده شود.
بجز این واکسن چند واکسن دیکر هم در مرحله سوم و نهایی کارآزمایی بالینی هستند اما این اولین واکسنی است که چنین نتایجی داشته است.

در بسیاری از کشورهای دنیا شمار مبتلایان به کرونا، کسانی که در بیمارستان بستری می‌شوند یا به مراقبت‌های ویژه نیاز پیدا می‌کنند بسرعت رو به افزایش است.
آمار ابتلا در دنیا به ۵۱ میلیون نفر نزدیک می‌شود و بیش از یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفر هم جان‌باخته‌اند.
فایزر می‌گوید بر اساس برآوردها، تا پایان سال ۲۰۲۰ پنجاه میلیون و در سال ۲۰۲۱ تا ۱/۳ میلیارد دُز واکسن را در تمام دنیا عرضه خواهد کرد.

پاسخ دادن