شرکت های چینی در لیست بازار سهام آمریکا

براساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا ، این کشور قصد ندارد شرکت های چینی را از لیست تجاری بورس اوراق بهادار آمریکا حذف کند. شایعات مربوط به احتمال قطع همکاری شرکت های چینی در روز جمعه ، سهامداران نگران را به بازارها فرستاد.

تهران- اقتصاد برتر- ۰۹ مهر ۹۸

به گزارش #اقتصاد_برتر، به نقل از رویترز،  وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای که یکشنبه شنبه توسط سخنگوی مونیکا کرولی در توییتر خود منتشر کرده است ، گفت: “دولت [آمریکا] در نظر ندارد که شرکتهای چینی را از شرکت در بورس اوراق بهادار در ایالات متحده منع کند.” در این بیانیه افزوده شده است که “خزانه داری از سرمایه گذاران در آمریکا استقبال می کند .”

 روز جمعه ، کاخ سفید با محدود کردن شرکت های چینی از تجارت در بورس اوراق بهادار آمریکا ، به منظور محدود کردن جریان سرمایه به چین را در نظر گرفته بود که اگر این اقدام صورت می گرفت، منجر به تشدید روابط روابط تجاری پرتنش بین ایالات متحده و چین می شد.

این گزارش ، نخستین بار توسط بلومبرگ منتشر شد ، همچنین روز جمعه بازارهای مالی را تحت الشعاع قرار داد و شاخص معامله S&P 500 SPX را با افت ۰٫۵۳ درصدی و Dow DJIA    ۰٫۲۶ درصد در  در معاملات ظهر کاهش داشت. غول های اینترنتی چینی که در آمریکا فعالیت دارند مستحکم تر شده اند اما  با این حال علی بابا بابا ۵ درصد سقوط کرد و بایدو BIDU نزدیک به ۴ درصد.

ارزش یوان چین با ۰٫۴ درصد در برابر دلار آمریکا سقوط کرد و به ضعیف ترین نرخ خود در برابر گرجستان در نزدیک به سه هفته رسید.

این خبر در زمان حساسی اعلام شد ، زیرا دو کشور برای حل و فصل احتمالی اختلافات تجاری ماهانه خود در مذاکراتی که قرار است در تاریخ ۱۰ اکتبر در واشنگتن برگزار شود ، آماده می شوند.

*اکرم صدیقی. سردبیر سایت

پاسخ دادن