شفاف‌سازی ایران‌خودرو در خصوص افزایش سرمایه

۶ شرکت بورسی، ایران خودرو، پاکشو، سیمان تهران، شهد، سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران و کاشی سعدی درخصوص نتیجه برگزاری مزایده، نوسان قیمت سهام،اخذ حق امتیاز طرح توسعه و کنفرانس اطلاع رسانی، دست به شفاف سازی زدند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بورس پرس،  ۶شرکت بورسی، ایران خودرو، پاکشو، سیمان تهران، شهد، سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران و کاشی سعدی درخصوص نتیجه برگزاری مزایده، نوسان قیمت سهام،اخذ حق امتیاز طرح توسعه و کنفرانس اطلاع رسانی، دست به شفاف سازی زدند.

بر این اساس در برابر توقف نماد “وپارس و شیران” در روز گذشته ایران خودرو، شهد، پاکشو، سیمان تهران و کاشی سعدی به ترتیب با رشد ۴٫۱، ۵، ۱٫۴ ، ۴٫۵ و ۴٫۹ درصدی قیمت و “خودرو و قشهد” با صف خرید روبرو شد.

ایران خودرو: (شفاف سازی درباره افزایش سرمایه و نوسان قیمت سهام) اینجا

شرکت ایران خودرو اعلام داشت ازگشت به نامه شماره ۵٢۴٨٧٨ مورخ ١٣٩٨/١/١٨ مبنی بر تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بعد از سال مالی منتهی به ١٣٩٧/١٢/٢٩ به اطلاع میرساند با توجه به اینکه قانون معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها تاکنون ابلاغ رسمی نگردیده است و آیین نامه های اجرایی این ماده توسط هیات وزیران بتصویب نرسیده است ، لذا اقدامی از سوی این شرکت صورت نگرفته است . در صورت صدور مجوزهای قانونی و ابلاغ آیین نامه اجرایی، هیات مدیره این شرکت بمنظور خروج از شمول مفاد ماده ١۴١ قانون تجارت، با تایید مجمع عمومی صاحبان سهام از این ابزار بعنوان یکی از روشها استفاده خواهد نمود.

اقتصادبرتر
دومین توضیح ایران خودرو درباره افزایش سرمایه منجر به کاهش قیمت شد

ایران خودرو برای دومین بار و در پاسخ به نامه سازمان بورس درباره افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها توضیح داد و تغییر جهت و کاهش قیمت روبرو شد.

 #ایران_خودرو درحالی دو روز قبل درباره درباره افزایش سرمایه و نوسان قیمت سهام توضیح و طی روزهای اخیر با رشد قیمت و صف خرید و عرضه های سنگین روبرو شده که بار دیگر درباره افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها توصیح داد تا امروز بر خلاف دیروز با کاهش قیمت روبرو شود.

براساس این گزارش، “خودرو” در پاسخ به نامه سازمان بورس مبنی بر تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اعلام کرد: بعد از سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ به اطلاع میرساند با توجه به اینکه قانون معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها تاکنون ابلاغ رسمی نشده و آیین نامه های اجرایی این ماده توسط هیات وزیران بتصویب نرسیده ، لذا اقدامی از سوی این شرکت صورت نگرفته است.

در صورت صدور مجوزهای قانونی و ابلاغ آیین نامه اجرایی، هیات مدیره این شرکت بمنظور خروج از شمول مفاد ماده ۱۴۱ قانون تجارت، با تایید مجمع صاحبان سهام از این ابزار بعنوان یکی از روشها استفاده خواهد کرد.

پاسخ دادن