شمار مبتلایان کرونا در هند از ۲۰ میلیون نفر گذشت

در حالی که دولت هند می‌گوید سرعت ابتلا به کرونا در این کشور رو به کاهش است، شمار مبتلایان به این ویروس رسما از مرز۲۰ میلیون نفر گذشت .

تهران – اقتصاد برتر – ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

هند می گوید که از ۳۰ آوریل ( ۱۰ اردیبهشت ) که بیش از ۴۰۰ هزار مورد ابتلای تازه را ثبت کرد، شمار مبتلایان به طور مداوم کاهش یافته‌اند. اکنون شمار مبتلایان در روز سه شنبه ۳۵۵ هزار نفر گزارش شده است.

کارشناسان اما می‌گویند آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در هند، کمتر از میزان واقعی گزارش می‌شود.

کارشناسان می‌گویند پایین بودن میزان تست‌های کرونا و نیز افراد زیادی که در خانه‌های خود بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان می‌بازند، دلیل نادقیق بودن آمار رسمی است.

در دهلی پایتخت، همچنان کمبود اکسیژن وجود دارد و نشانه‌ای از کاهش عفونت‌ها به چشم نمی‌خورد. مبتلایان همچنان به دنبال جایی برای درمان هستند.

بنابر گزارش‌های رسمی در روز دوشنبه ۴۴۸ نفر در دهلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند؛ رکوردی تازه در وضعیت وخیم هند.

  • کمبود اکسیژن

دولت دهلی از ارتش خواسته است تا تاسیسات درمانی و واحدهای مراقبت ویژه برپا کند.

آرویند کجریوال، وزیر ارشد دهلی بارها گفته است که این شهر از دولت فدرال اکسیژن کافی دریافت نمی‌کند. سهمیه اکسیژن هر ایالت را دولت فدرال مشخص می‌کند.

مقامات فدرال ضمن انکار کمبودها، می‌گویند چالش‌ها ناشی از حمل و نقل است.

با کمبود اکسیژن پزشکی و تخت بیمارستانی، مراکز درمانی برای رسیدگی به مبتلایان به کرونا با مشکل جدی روبرو هستند.

  • هند روزانه هزاران تن اکسیژن تولید می‌کند.

در هند تصاویر تکان‌دهنده از خانواده‌هایی که بیش از ده روز است برای بستری بیمار خود التماس می‌کنند منتشر شده و سردخانه‌ها و مرده‌سوزخانه‌ها از عهده رسیدگی به موقع به جان‌باختگان برنمی‌آیند.

پاسخ دادن