شناسایی ۱۰ فقره انشعاب آب غیر مجاز در قجاورستان اصفهان

اقتصاد برتر

مدیرآبفا قهجاورستان گفت: در ۳ ماهه دوم سال جاری ۱۰ فقره انشعاب غیر مجاز در منطقه قهجاورستان با کاربری باغ ویلا کشف شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۰ آبان ۹۹

محمدرضا گل محمدی اعلام کرد: با شناسایی این تعداد انشعابات غیر مجاز، از هدر رفت ۵ هزار مترمکعب آب در ماه جلوگیری بعمل می آید.

وی با اشاره به کاهش هدر رفت آب در منطقه خاطرنشان ساخت: در  نظر گرفته شده هدر رفت آب در قهجاورستان  و۲۰ روستای تحت پوشش آن به حداقل ممکن کاهش یابد و در این راستا از ابتدای سال جاری تاکنون ۵ کیلومتر اصلاح شبکه های فرسوده آب، اصلاح ۱۱۵ فقره انشعاب آب و تعویض ۱۴۰ کنتور خراب در دستور کار قرار گرفت.

مدیر آبفا قهجاورستان با بیان اینکه ۳هزار و ۲۳۰ فقره انشعاب در شهر قهجاورستان به متقاضیان واگذار گردیده است عنوان کرد:۱۱ هزار نفر جمعیت شهری تحت پوشش آبفا قجاورستان است و ۱۲ هزار نفر جمعیت در ۲۰ روستا نیز از خدمات آبفا قهجاورستان بهره مند هستند.

گل محمدی ادامه داد: با واگذاری ۶ هزار و ۵۰ فقره انشعاب آب به روستاییان در منطقه قهجاورستان آنها نیز تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار گرفتند.

وی با اشاره به آبرسانی به مجتمع روستایی هفت شویه اظهار داشت: به منظوررفع مشکل افت فشار آب به ۶ روستا در مجتمع هفت شویه، اجرای پروژه انتقال آب از خط قجاورستان به روستای جل مرز عملیاتی گردید .

مدیرآبفا قهجاورستان به اجرای تله متری در تاسیسات قهجاورستان پرداخت و بیان داشت: هم اکنون اجرای سیستم تله متری در ۱۶۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۲ باب مخزن و ۵۰ کیلومتر خط انتقال در حال اجرا است تا با بهره مندی از این سیستم بتوان  تاسیسات آبرسانی را به صورت آنلاین بررسی نمود و از این طریق خدمات بهتر و گسترده تری  در اختیار مشترکین قرار داد.

پاسخ دادن