شهر ابوکمال سوریه آخرین پایگاه داعش آزاد شد

پایگاه شبکه المنار اعلام کرد ارتش سوریه و نیروهای جبهه مقاومت موفق شدند دقایقی پیش شهر ابوکمال، آخرین پایگاه داعش در سوریه را به صورت کامل آزاد کنند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۸ آبان ۹۶

ارتش سوریه و نیروهای متحدش ساعاتی پیش موفق شدند شهر ابوکمال را به صورت کامل از اشغال تروریستهای داعش آزاد کنند.

سردار سلیمانی فرماندهی نبرد البوکمال را برعهده داشت

المیادین اعلام کرد که ارتش سوریه به همراه هم پیمانانش در محور مقاومت یعنی سپاه ایران، حزب الله، فاطمیون، زینبیون و حیدریون امروز یکشنبه توانستند بیش از ۸۰ درصد از شهر البوکمال سوریه را از دست داعش آزادکنند و سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران شخصا فرماندهی این عملیات را برعهده داشت.

مرکز فرماندهی نُجَباء در سوریه چند روز پیش نیز از حضور سرزده سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس در جمع رزمندگان این گروه مقاومت در شهر مرزی البوکمال خبر داد.

رسانه‌های خبر صبح روز یکشنبه اعلام کرده بودند که بیش از ۸۰ درصد شهر ابوکمال در کنترل نیروهای ارتش سوریه و متحدانش قرار دارد.

در عملیات آزادسازی شهر راهبردی ابوکمال، یگان‌های مردمی جبهه مقاومت و جنگنده‌های روسیه ، نیروهای ارتش سوریه را پشتیبانی کردند.

گفته می‌شود عناصر باقی‌مانده داعش با آزادسازی شهر ابوکمال، از طریق رود فرات به سمت بیابان‌های نینوا در غرب شهر موصل عراق فرار کرده‌اند.

ارتش عراق نیز در ادامه عملیات مداوم خود برای شکست کامل داعش در عراق روز جمعه با ورود به شهر راوه، عملیات گسترده‌ای را برای آزادسازی این شهر آغاز کرد و طی چند ساعت موفق شد کل شهر راوه، آخرین پایگاه داعش در عراق را آزاد کند.

شهر راوه واقع در استان الانبار در غرب عراق، آخرین پایگاه داعش در عراق است و آزادسازی این شهر به معنای شکست و خروج کامل داعش در این کشور است.

پاسخ دادن