شهر تهران از نظر زلزله در شرایط مناسبی نیست

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهر تهران از نظر زلزله در شرایط مناسبی نیست، گفت: آنچه می‌سازیم باید درست و مقاوم باشد تا بعدا به فکر مقاوم‌سازی نیفتیم چرا که مقاوم سازی سخت و هزینه بالایی دارد.  

تهران – اقتصادبرتر – ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا ، مهدی چمران امروز در آغاز هفتاد و دومین جلسه شورا با گرامی‌داشت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران اظهارداشت: امیدواریم خداوند به ما این توفیق را بدهد که در راه شهدا قدم برداریم.  وی با گرامی‌داشت سالروز تاسیس بسیج اساتید نیز گفت: یکی از مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی تربیت دانشجویانی در تراز شهید چمران است و  امیدواریم دانشگاه‌ها در راستای این مطالبه بزرگ و پیچیده قدم بردارند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سالروز حادثه زلزله منجیل افزود: این حادثه تاثیرات فراوانی در شهرهای مختلف از جمله گیلان، قزوین و حتی تهران داشت. شهر تهران از نظر زلزله در شرایط مناسبی نیست و  آنچه می‌سازیم باید درست و مقاوم باشد تا بعدا به فکر مقاوم سازی نیفتیم چرا که مقاوم سازی سخت و هزینه بالایی دارد.

چمران اضافه کرد: از ابتدا باید درست بسازیم و باید به آنهایی که ساخته شده و در معرض خطر است بپردازیم. وظیفه اسلامی، انسانی و ملی ما این است که انرژی و منابع ملی خودمان را بیهوده مصرف نکنیم و فقط یک ظاهر بسازیم، باید کاری منطقی انجام شود. تا کنون چندین ساختمان حین ساخت تخریب شده و دلیل آن عدم رعایت مقررات ساخت و ساز است.

پاسخ دادن