«شکاف» در تابلو خوانی به زبان ساده «۴»

«شکاف» در تابلو خوانی به زبان ساده «4»
اقتصادبرتر

لازمه فعالیت هر سرمایه گذار در بورس آموزش تابلو خوانی میباشد که یکی از نیازهای اساسی هر سرمایه گذار بعد از ورود به بازار سرمایه و دریافت کد بورسی می باشد تا بتواند اتفاقاتی را که در تابلو معاملاتی بورس مشاهده می کند تجزیه و تحلیل کرده تا با استفاده از اطلاعات بدست آمده به خرید و فروش سهام بپردازد.

تهران – اقتصادبرتر- ۱۴ شهریور ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، یکی از مشکلاتی که در بین فعالان بازار سرمایه در خصوص تابلو خوانی بورس وجود دارد این است که سرمایه گذاران بنیادی و یا تکنیکالیست در هنگام خرید سهام اصلا به روانشناسی بازار بورس توجهی ندارند و رفتار معامله گران را در خریدن و یا فروختن سهم در یک قیمت مناسب در نظر نمی گیرند و ممکن است حتی با فرض مناسب بودن سهم، قادر نباشند در یک قیمت مناسب سهم را خریداری و یا به فروش برسانند.

در قسمت قبل در رابطه با بازیگر بی پول صحبت‌ نمودیم و عرض کردیم، زمانی که بازیگر قصد افزایش قیمت سهم‌ با‌کمترین میزان نقدینگی را داشته باشد؛ صفی سنگین با کمترین عرضه را می چیند. و پس از اهداف کوتاه مدتی خود خروج‌ مینماید.

♻️ در بخش جدید در مورد یکی از شگردهای بازیگران جهت پیاده کردن نوسان گیران و اهداف بزرگ تر توضیح‌ خواهیم‌داد.

♻️ معمولا فعالان بازار سرمایه‌ دیدگاه مختلفی‌نسبت به سهامداری دارند.
عده ای‌دیدگاهشان‌بلندمدت بوده و با خرید در نقطه مناسب با توجه به اهدافشان، زمان بسیار زیادی به سهام مورد نظر خود میدهند و تا رسیدن به تارگت تعیین شده و بدون توجه‌به نوسانات مثبت و منفی، سهامداری‌مینمایند.معمولا این دسته افراد، زمانی بیش از ۶ ماه و حتی ۱ سال در نظر می گیرند و زیاد مزاحم بازیگر نیستند و گین هایی که میگیرند بسیار زیاد است.

? عده ای تارگتشان نسبت به دسته اول کمتر‌بوده و بالطبع زمان کمتری را در نظر میگیرند. ( ۳ تا ۶ ماه ).
این دسته، سود کمتری نسبت به دسته اول نصیبشان میگردد.

? دسته سوم کوتاه مدت تر می باشند. یعنی سهم را خریده و با‌توجه‌به اهداف تکنیکالی، سهم‌را در مقاومت های خاص میفروشند (۱ تا ۳ ماه )

? دسته چهارم نوسان‌گیر تشریف‌ داشته و به سود های گنجشکی و ناچیز راضی‌هستند. این افراد معمولا‌ بازه زمانی جهت نوسان را روزانه‌ و یا‌ نهایتا ۱ ماهه در نظر میگیرند.

بیشتر بخوانید: بازیگر بی پول؛ تابلوخوانی به زبان ساده «۳»

? حال، بازیگری‌ که‌ اهداف بزرگی را‌ در سر دارد، بایستی نوسان‌گیران را از سر راه خود خارج‌ نمایند. تا در نقاط مهم هیچ گونه مزاحمتی نداشته باشند.

شگرد بازیگر در این مواقع چیست؟!

✅ پس از اینکه بازیگر مقدار سهام مورد نیاز خود را جمع نمود، شروع به رنج‌کشی و افزایش قیمت نموده و با این کار سهام بیشتری خریداری‌ نموده و سهم را به سمت صف کشانده و یا نهایتا در قیمت بالاتری نسبت به قیمت بازگشایی کار را به اتمام میرساند

? روز دوم ممکن است بازیگر ابتدا سهم را با صف خرید بازگشایی نموده و سهامداران با دیدن چنین صفی فعلا دست‌نگه دارند. اما چیزی که واضح است ، این صف سنگین‌نیست و با فروش اندک خواهد ریخت.

سوال: چرا بازیگر از ابتدا صف‌سنگینی‌ نمی چیند ؟

? صف خرید سنگین، فروشندگان را فراری خواهد داد. چرا که نوسان‌گیران نیز از سودبیشتر بدشان‌ نمی آید و دست نگه‌خواهند داشت.

? پس از کاهش صف، نوسان‌گیران و کوتاه مدتی ها احساس‌میکنند که دیگر رشد سهم به اتمام‌رسیده و زمان فروش فرا رسیده است.‌و بازیگر به اهداف خود رسیده است. حتی ممکن است در همین حین بازیگر عمدا شروع به فروش نموده و رنج‌ منفی بکشد.

پ.نوشت : تارگت(Target) = هدف، هدف گیری کردن

*با اقتصادبرتر باشید/ با جدیدترین و ساده ترین #آموزش_مفاهیم_بورسی

پاسخ دادن