شکایت ۳۵۰۰ شرکت آمریکایی از ترامپ

کش و قوس تمام نشدنی تعرفه ها بر علیه چین
اقتصادبرتر

دادگاه تجارت بین المللی آمریکا از شکایت حدود۳۵۰۰ شرکت مانند تسلا، فورد موتور، تارگت کورپ، وال گرین و… از دولت ترامپ به دلیل وضع تعرفه بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار کالاهای چینی خبر داد.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۵ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز، حدود ۳۵۰۰ شرکت آمریکایی از جمله تسلا، فورد موتور، تارگت کورپ، وال گرین ، هوم دیپات و… طی دو هفته اخیر از دولت ترامپ بر سر وضع تعرفه روی بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار کالاهای ساخت چین و عدم تبعیت از مراحل اداری برای وضع تعرفه یکساله به دادگاه تجارت بین المللی آمریکا شکایت کرده اند.

بر اساس این گزارش، طی این شکایات، تعرفه‌ها در دو گروه تحت عنوان فهرست ۳ شامل تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر واردات کالاهای چینی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار و  ۴A تعرفه ۷.۵ درصدی برای واردات ۱۲۰ میلیارد دلار کالاها به چالش کشیده شده اند.

سازمان جهانی تجارت (WTO) در ۱۵ سپتامبر طی حکمی اعلام کرد آمریکا با وضع تعرفه‌های چندین میلیارد دلاری علیه چین مقررات تجارت جهانی را نقض کرده است.

طبق ادعای دولت آمریکا، تعرفه‌های وضع شده اقدام درستی بوده زیرا چین مالکیت معنوی آمریکایی را به سرقت برده و شرکتهای آمریکایی را در قبال دسترسی به بازار چین به انتقال اجباری فناوری وادار می کنند.

پاسخ دادن