شیوه نامه بهداشتی مدارس + فیلم

اقتصاد برتر

رعایت شیوه نامه های بهداشتی از ویژگی های سال تحصیلی جدید است که مدارس ملزم به آن هستند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۱ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صدا و سیما، سخنگوی دولت گفت: مدارس ۱۵ شهریور بازگشایی می‌شود، اما همانطور که وزیر آموزش و پرورش گفته‌اند اولویت با آموزش حضوری است، چون هیچ آموزشی جایگزین آموزش حضوری نمی‌شود.

مدارس کشور از ۱۵ شهریور فعالیت آموزشی را آغاز می‌کنند.

علی ربیعی در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره آغاز سال تحصیلی افزود: کارکرد‌های مدرسه در افزایش مهارت‌های اجتماعی و شکل گیری شخصیت دانش آموزان نیازمند تعامل چهره به چهره است و با هیچ روش دیگری قابل جایگزینی نیست و تنها چیزی که این حضور را محدود می‌کند، مقررات بهداشتی است.

وی اضافه کرد: روز شنبه آغاز سال تحصیلی است و قرار است به صورت حضوری مدارس دایر شود مگر اینکه از سوی ستاد ملی کرونا اعلام شود وضعیت منطقه‌ای قرمز است. حتی در مناطق زرد با حضور کمتر دانش آموزان مدارس دایر است و دانش آموزان به مدرسه می‌روند.

جزئیات بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰

سخنگوی دولت همچنین گفت: مناطق سفید کرونایی، عمدتاً کم جمعیت و شامل روستاها، مناطق عشایری و دوردست هستند و مدارس زیر ۵۰ نفر را شامل می‌شود که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، آموزش آن‌ها حضوری است با توجه به اینکه در بسیاری از این مناطق ممکن است زیرساخت‌های فناوری وجود نداشته باشد.
وی تصریح کرد:آموزش در مناطق زرد کرونایی، ترکیبی از استفاده از فضای مجازی و آموزش حضوری دانش آموزان است.
اقای ربیعی افزود:برای مناطق زرد، ممکن است از روش‌های حضور دانش آموزان به شکل زوج و فرد استفاده شود و به شورا‌های مدرسه اختیار داده شده تا با مشارکت خانواده‌ها در این زمینه تصمیم گیری کنند و معلم‌ها هم می‌توانند برخی از فعالیت‌های آموزشی را حضوری و برخی را مجازی انجام دهند.
وی تاکید کرد: در مناطق قرمز، کلاس حضوری به آن معنا برای دانش آموزان نخواهیم داشت، اما اینکه دو تا سه دانش‌آموز همراه خانواده به مدرسه بیایند و معلمشان را بشناسند و تعامل آن‌ها شکل بگیرد و احساس دانش‌آموز بودن در آن‌ها شکل بگیرد، انجام خواهد شد.
سخنگوی دولت افزود:البته شرایط در طول سال تحصیلی متغیر است و بر اساس تغییرات مناطق از قرمز به زرد یا سفید و یا برعکس، تغییرات لازم در آموزش انجام می‌شود.

حفظ سلامت دانش آموزان از اولویت های اصلی مسئولان وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید است که تحقق آن تلاش مدیران مدارس و همکاری اولیا را می طلبد.

رعایت شیوه نامه های بهداشتی ویژگی متفاوت سال تحصیلی جدید با سال گذشته است که به همه مدارس ابلاغ شده است.

برای آگاهی از شیوه نامه بهداشتی مدارس این فیلم را ببینید:

                                               فیلم شیوه نامه بهداشتی در مناطق قرمز ، زرد و سفید

پاسخ دادن